III NIEDZIELA ZWYKŁA – 26.01.2020r.

SŁOWO BOŻE z Ewangelii świętego Mateusza ( 4, 12-17):

„Gdy Jezus posłyszał, że Jan został uwięziony, usunął się do Galilei. Opuścił jednak Nazaret, przyszedł i osiadł w Kafarnaum nad jeziorem, na pograniczu ziem Zabulona i Neftalego. Tak miało się spełnić słowo proroka Izajasza:

«Ziemia Zabulona i ziemia Neftalego, na drodze ku morzu, Zajordanie, Galilea pogan! Lud, który siedział w ciemności, ujrzał światło wielkie, i mieszkańcom cienistej krainy śmierci wzeszło światło».

Odtąd począł Jezus nauczać i mówić: «Nawracajcie się, albowiem bliskie jest królestwo niebieskie».”

OGŁOSZENIA:

Dziś o godz. 19.00 w katedrze  występ Chóru „Sursum corda” z Nowego Dworu Gdańskiego dlatego wyjątkowo Msza święta o godz. 18.00 będzie odprawiona w katedrze.

W przyszłą niedzielę 2 lutego święto Ofiarowania Pańskiego w którym czcimy Chrystusa jako Światłość świata, a w Polsce dodatkowo Maryję jako Matkę Bożą Gromniczną. Przynosimy w tym dniu do świątyń świece i gromnice, aby je pobłogosławić. Będziemy gościli także przez całą niedzielę Czcicieli Niepokalanej Matki Miłosierdzia z Zielonej Góry, którzy podróżują po całej Polsce i głoszą doskonałe nabożeństwo do NMP na podstawie Traktatu św. Ludwika Marii Grignion de Montfort. Dzielą się świadectwem swojego nawrócenia i cudów, których za wstawiennictwem Maryi doświadczają w swoim życiu. Będzie można nabyć u nich traktat o NMP, książeczkę o różańcu i płytę CD za 10 zł.

Miesięczną adorację Najświętszego Sakramentu z niedzieli 2 lutego (ze względu na obecność gości) przenosimy na niedzielę 9 lutego.

Zapraszam na „małą czarną” za tydzień w niedzielę 2 lutego po Mszach św. o godz. 8.30 i 10.00.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.