ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO – 12.01.2020r.

SŁOWO BOŻE z Ewangelii świętego Mateusza ( 3, 13-17):

„Jezus przyszedł z Galilei nad Jordan do Jana, żeby przyjąć od niego chrzest. Lecz Jan powstrzymywał Go, mówiąc: «To ja potrzebuję chrztu od Ciebie, a Ty przychodzisz do mnie?»

Jezus mu odpowiedział: «Ustąp teraz, bo tak godzi się nam wypełnić wszystko, co sprawiedliwe». Wtedy Mu ustąpił.

A gdy Jezus został ochrzczony, natychmiast wyszedł z wody. A oto otworzyły się nad Nim niebiosa i ujrzał Ducha Bożego zstępującego jak gołębica i przychodzącego nad Niego. A oto głos z nieba mówił: «Ten jest mój Syn umiłowany, w którym mam upodobanie».”

OGŁOSZENIA:

Dziś przypada Niedziela Chrztu Pańskiego. Kończymy okres Narodzenia Pańskiego, a rozpoczynamy Okres Zwykły. Dzisiejsza taca jest inwestycyjna.

Dziękuję za udział parafianom i gościom w „Orszaku Trzech Króli” oraz dziękuję za pomoc w organizacji: Urzędowi MiG Prabuty z P. Burmistrzem, PCKiS z P. Dyrektorem, Prabuckiej Policji z P. Komendantem i Straży Pożarnej z D. Prezesem, Ośrodkowi Jeździeckiemu z Julianowa z właścicielami i podopiecznymi, wszystkim ofiarodawcom ciasta, naszym grupom: Scholi dziecięcej, Akcji Katolickiej, Parafialnemu Zespołowi Caritas, Rycerzom Kolumba, Odnowie w Duchu Św., Żywemu Różańcowi i anonimowym darczyńcom i pomocnikom.

W miniony czwartek 9 stycznia nasz dekanat prabucki i naszą parafię odwiedził z kolędą ks. bp Wojciech Skibicki – bp pomocniczy diecezji elbląskiej.

PCKiS zaprasza na koncert świąteczno-noworoczny w ramach Viva Musica Prabuty 2020, który odbędzie się w sobotę 18 stycznia w katedrze  o godz. 19.00.

Spotkanie opłatkowe  Żywego Różańca za tydzień w niedzielę 19 stycznia o godz. 15.00. w salce domu parafialnego.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Urszula Michalak , śp. Zbigniew Pakuła i śp. Stanisława Popławska. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.