II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM – 05.01.2020r.

SŁOWO BOŻE z Ewangelii świętego Jana ( 1, 1-5. 9-14):

„Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, i Bogiem było Słowo. Ono było na początku u Boga. Wszystko przez Nie się stało, a bez Niego nic się nie stało, co się stało.

W Nim było życie, a życie było światłością ludzi, a światłość w ciemności świeci i ciemność jej nie ogarnęła.

Była światłość prawdziwa, która oświeca każdego człowieka, gdy na świat przychodzi.

Na świecie było Słowo, a świat stał się przez Nie, lecz świat Go nie poznał. Przyszło do swojej własności, a swoi Go nie przyjęli. Wszystkim tym jednak, którzy Je przyjęli, dało moc, aby się stali dziećmi Bożymi, tym, którzy wierzą w imię Jego – którzy ani z krwi, ani z żądzy ciała, ani z woli męża, ale z Boga się narodzili.

A Słowo stało się ciałem i zamieszkało wśród nas. I oglądaliśmy Jego chwałę, chwałę, jaką Jednorodzony otrzymuje od Ojca, pełen łaski i prawdy.”

Ogłoszenia:

Za tydzień w niedzielę 12 stycznia przypada Niedziela Chrztu Pańskiego.

Zelatorzy Żywego Różańca wraz z ks. Władysławem zapraszają wszystkich członków wspólnoty na spotkanie opłatkowe w niedzielę 19 stycznia 2020 r. do sali parafialnej na godz. 15.00.

Spotkanie Akcji Katolickiej w niedzielę 12 stycznia o godz. 16.00. w salce domu parafialnego.

W czasie kolędy nie ma Mszy św. w piątki w „godzinę miłosierdzia” o godz. 15.00.

Jutro uroczystość Objawienia Pańskiego. Podczas każdej Eucharystii pobłogosławimy kadzidło i kredę. Specjalnie przygotowane pakiety będzie można nabyć u lektorów i w ten sposób dofinansować ich letni wypoczynek. Za wsparcie tej inicjatywy składamy serdeczne Bóg zapłać. Pamiętajmy, że nie będzie Mszy św. o godz. 13.00. Po Mszy św. o godz. 11.30. sprawowanej w katedrze rozpoczynamy „Orszak Trzech Króli”. Pamiętajmy, aby przyjść w koronach i nie zapomnijmy przynieść ciasto. Trasa orszaku będzie następująca: z katedry wychodzimy na ul. Barczewskiego, Pl. Kościuszki, ul. Kraszewskiego, ul. Rynek, ul. Prusa, złożenie przez Trzech Mędrców darów Panu Jezusowi przy szopce betlejemskiej. Następnie powrót na ul. Barczewskiego i wejście na teren przykatedralny. Tam zapraszamy na integrację przy ognisku, zupie, cieście, kawie i herbacie, popcornie i grzańcu.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.