IV NIEDZIELA ADWENTU – 22 grudnia 2019r.

„Wyszedł z niedostępnej światłości, w której mieszka. On sam przyszedł pomiędzy nas. Dla starożytnego Kościoła to właśnie było wielką radością Bożego Narodzenia: Bóg się ukazał. On jest już nie tylko jakąś ideą, czymś, co można poznać intuicyjnie na podstawie samych słów. On się ukazał. Ale teraz pytamy się: jak się ukazał? Kim On jest naprawdę? W związku z tym czytanie z Mszy Świętej o świcie stwierdza: „ukazała się dobroć Boga… i jego miłość do ludzi” (Tt 3,4). Dla ludzi okresu przedchrześcijańskiego, którzy wobec okropności i przeciwieństw świata lękali się, że nawet Bóg nie jest dobry do końca, ale może być też okrutny i arbitralny, to było prawdziwym „objawieniem”, wielkim światłem, które nam się ukazało: Bóg jest samą dobrocią! Także i dzisiaj osoby, które nie potrafią już rozpoznać Boga przez wiarę pytają się, czy Najwyższa Moc (Ostatnia Przyczyna), która stwarza świat i go podtrzymuje, jest rzeczywiście dobra lub czy zło nie jest równie potężne jak dobro i piękno, które w chwilach olśnienia spotykamy w świecie. „Ukazała się dobroć Boga… i jego miłość do ludzi”, to jest ta nowa i pocieszająca pewność, jaka zostaje nam podarowana w Boże Narodzenie.”

Benedykt XVI

OGŁOSZENIA:

W poniedziałek 23 grudnia wszystkie Msze św. będą sprawowane w kościele, ze względu na wykonywane dekoracje świąteczne w katedrze.

Wigilia Narodzenia Pańskiego we wtorek 24 grudnia porządek Mszy św. pasterskich – pasterek:

godz. 21.00 w kaplicy szpitalnej i w kaplicy w Sypanicy;

godz. 22.00 i o północy w katedrze. Po ostatniej pasterce zapraszamy do ogniska i do wspólnego śpiewania kolęd.

W I Dzień Świąt Bożego Narodzenia (środa 25 grudnia) nie ma Mszy św. o godz. 7.00, rozpoczynamy Mszą św. o g. 8.30, pozostałe godziny bez zmian.

W II Dzień Świąt Bożego Narodzenia (czwartek 26 grudnia) rozpoczynamy o godz. 7.00, następne  Msze św. jak w każdą niedzielę. Wysłuchamy listu rektora KUL i zbieramy tacę na potrzeby tej katolickiej uczelni.

Od Wigilii rozpoczynamy w Kościele okres Bożego Narodzenia, który będzie trwał aż do niedzieli po Objawieniu Pańskim. Od I dnia świąt rozpoczniemy Oktawę Narodzenia Pańskiego, która będzie trwała do 1 stycznia, w tym czasie nie musimy przestrzegać wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych ani innych form pokuty.

Pamiętajmy o tradycyjnym przeżyciu wieczerzy wigilijnej i zachowaniu takich zwyczajów jak odczytanie fragmentu z Ew. św. Łukasza rozdz. 2, wspólna modlitwa, łamanie się opłatkiem i śpiewanie kolęd.

Święto św. Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa za tydzień w niedzielę 29 grudnia.

Plan wizyty duszpasterskiej:

27 GRUDNIA  PIĄTEK   g. 16.00- Żeromskiego   od nr 37 i od nr 3; od nr 36 i od nr 6

28  GRUDNIA  SOBOTA  g. 9.00- Szramowo, Julianowo, Kleczewo i Raniewo

30 GRUDNIA  PONIEDZIAŁEK  g. 15.30- Rolnicza 1-21; Podgórna 1-23; Zielna 1-27 + Warmińska 2-11; Parkowa 19-1 + Okrężna 15-1.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Anna Jarmosz  i śp. Franciszek Kis. „Wieczny odpoczynek….”

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.