III NIEDZIELA ADWENTU- GAUDETE – 15 grudnia 2019r.

„Nikt nie posiada Boga tak, aby na Niego nie musiał czekać. A jednak nikt by też na Niego nie czekał, gdyby nie wiedział, że On już od dawna na niego czeka.”

Dietrich Bonhoeffer

SŁOWO BOŻE z Ewangelii świętego Mateusza (11, 2-11):

„Gdy Jan usłyszał w więzieniu o czynach Chrystusa, posłał swoich uczniów z zapytaniem: «Czy Ty jesteś Tym, który ma przyjść, czy też innego mamy oczekiwać?» Jezus im odpowiedział: «Idźcie i oznajmijcie Janowi to, co słyszycie i na co patrzycie: niewidomi wzrok odzyskują, chromi chodzą, trędowaci zostają oczyszczeni, głusi słyszą, umarli zmartwychwstają, ubogim głosi się Ewangelię. A błogosławiony jest ten, kto nie zwątpi we Mnie».

Gdy oni odchodzili, Jezus zaczął mówić do tłumów o Janie: «Co wyszliście obejrzeć na pustyni? Trzcinę kołyszącą się na wietrze? Ale co wyszliście zobaczyć? Człowieka w miękkie szaty ubranego? Oto w domach królewskich są ci, którzy miękkie szaty noszą. Po co więc wyszliście? Zobaczyć proroka? Tak, powiadam wam, nawet więcej niż proroka. On jest tym, o którym napisano: „Oto Ja posyłam mego wysłańca przed Tobą, aby przygotował Ci drogę”. Zaprawdę, powiadam wam: Między narodzonymi z niewiast nie powstał większy od Jana Chrzciciela. Lecz najmniejszy w królestwie niebieskim większy jest niż on».”

OGŁOSZENIA:

Witamy O. Jerzego, pallotyna znanego nam z ubiegłorocznych październikowych misji, który poprowadzi tegoroczne renowacje. Zapraszamy bardzo serdecznie do udziału w naszych ćwiczeniach duchowych. Od jutra (od poniedziałku) sakrament pokuty i pojednania. Osoby, które mają jakiś problem ze słuchem, spowiedź św. mogą odbyć w  zakrystii.

Parafialny Zespół Caritas jak co roku przygotował „bombki radości”. Mamy okazję na zbliżające się święta wesprzeć osoby będące w potrzebie. Paczki prosimy przynieść do środę 18 grudnia.

Kancelaria parafialna nieczynna w czasie renowacji misji św.

Do skrzynek  podpisanych „Czy wiem w co wierzę”, możemy wrzucać kartki z interesującymi nas tematami religijnymi.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Eugeniusz Skwirowski i śp. Lilianna Gaładzun- matka kapłana ks. Sławomira Gaładzun rocz. św. 1985 w Olsztynie, obecnie posługujący w Niemczech. „Wieczny odpoczynek….”