II NIEDZIELA ADWENTU – 8 grudnia 2019r.

UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY 08. 12. 2019

SŁOWO BOŻE z Ewangelii świętego Łukasza (1, 26-38):

„Bóg posłał anioła Gabriela do miasta w Galilei, zwanego Nazaret, do Dziewicy poślubionej mężowi imieniem Józef, z rodu Dawida; a Dziewicy było na imię Maryja.

Wszedłszy do Niej, anioł rzekł: «Bądź pozdrowiona, łaski pełna, Pan z Tobą, błogosławiona jesteś między niewiastami». Ona zmieszała się na te słowa i rozważała, co by miało znaczyć to pozdrowienie.

Lecz anioł rzekł do Niej: «Nie bój się, Maryjo, znalazłaś bowiem łaskę u Boga. Oto poczniesz i porodzisz Syna, któremu nadasz imię Jezus. Będzie On wielki i zostanie nazwany Synem Najwyższego, a Pan Bóg da Mu tron Jego praojca, Dawida. Będzie panował nad domem Jakuba na wieki, a Jego panowaniu nie będzie końca».

Na to Maryja rzekła do anioła: «Jakże się to stanie, skoro nie znam męża?»

Anioł Jej odpowiedział: «Duch Święty zstąpi na Ciebie i moc Najwyższego okryje Cię cieniem. Dlatego też Święte, które się narodzi, będzie nazwane Synem Bożym. A oto również krewna Twoja, Elżbieta, poczęła w swej starości syna i jest już w szóstym miesiącu ta, którą miano za niepłodną. Dla Boga bowiem nie ma nic niemożliwego».

Na to rzekła Maryja: «Oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa twego».

Wtedy odszedł od Niej anioł.”

OGŁOSZENIA:

Zapraszamy na „Roraty” codziennie rano o godz. 7.00 (w kościele) z wyjątkiem środy o godz. 18.00, dla dzieci w poniedziałki i czwartki o godz. 17.00 (w katedrze).

Ponad setka dzieci uczestniczyła w spotkaniu ze św. Mikołajem w katedrze w piątek 6 grudnia. Dziękuję wszystkim zaangażowanym w to dzieło, szczególnie św. Mikołajowi, ks. Dawidowi, Parafialnemu Zespołowi Caritas, paniom katechetkom, dziewczynkom z naszej scholii.

Msza św. w „Godzinę Łaski” zostanie odprawiona  jutro o godz. 12.00 w kościele.

Renowacje Misji świętych rozpoczynamy już za tydzień 15 grudnia. Zapraszamy.

Młodzież z naszej parafii zapraszamy na Czuwanie Młodzieży Diecezji Elbląskiej, które odbędzie się w piątek XIII grudnia w Pasłęku. Informacje i zapisy u ks. Dawida.

Do skrzynek  podpisanych „Czy wiem w co wierzę”, możemy wrzucać kartki z interesującymi nas tematami religijnymi.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Czesława Sicińska i śp. Bogusław Konieczny oraz śp. ks. dr Wiesław Rodzewicz proboszcz parafii Rodowo w latach 1981-90 i kanonik  rzeczywisty PKK w Prabutach od 1993r. Przeżył 71, spoczął na cmentarzu Dębica w Elblągu. „Wieczny odpoczynek….”

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.