I NIEDZIELA ADWENTU – 1 grudnia 2019r.

„Co to znaczy «czuwam»? To znaczy, staram się być człowiekiem sumienia. Że tego sumienia nie zagłuszam i nie zniekształcam. Nazywam po imieniu dobro i zło, a nie zamazuję. Wypracowuję w sobie dobro, a ze zła staram się poprawiać, przezwyciężając je w sobie. To taka bardzo podstawowa sprawa…”

Św. Jan Paweł II

SŁOWO BOŻE z Ewangelii świętego Mateusza (24, 37-44):

„Jezus powiedział do swoich uczniów:

«Jak było za dni Noego, tak będzie z przyjściem Syna Człowieczego. Albowiem jak w czasie przed potopem jedli i pili, żenili się i za mąż wydawali aż do dnia, kiedy Noe wszedł do arki, i nie spostrzegli się, aż przyszedł potop i pochłonął wszystkich, tak również będzie z przyjściem Syna Człowieczego. Wtedy dwóch będzie w polu: jeden będzie wzięty, drugi zostawiony. Dwie będą mleć na żarnach: jedna będzie wzięta, druga zostawiona.

Czuwajcie więc, bo nie wiecie, w którym dniu Pan wasz przyjdzie. A to rozumiejcie: Gdyby gospodarz wiedział, o której porze nocy nadejdzie złodziej, na pewno by czuwał i nie pozwoliłby włamać się do swego domu. Dlatego i wy bądźcie gotowi, bo o godzinie, której się nie domyślacie, Syn Człowieczy przyjdzie».”

OGŁOSZENIA:

Parafialny Zespół Caritas od dziś rozprowadza po każdej  Mszy św. świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

W czasie Adwentu  zapraszamy na „Roraty”: dla dzieci w poniedziałki i czwartki o godz. 17.00. (w katedrze), dla dorosłych codziennie rano o godz. 7.00. (w kościele) z wyjątkiem środy o g. 18.00. Pamiętajmy o lampionach lub świecach.

W tym tygodniu I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Odwiedziny chorych: ks. Cezary, ks. Władysław i ks. proboszcz w I piątek 6 grudnia, ks. Dawid w I sobotę 7 grudnia.

Informacja dla najmłodszych parafian (od 2 roku życia do III klasy szk. podst. włącznie): pozostawione dziś buty odbierzecie wraz z upominkiem w katedrze 6 grudnia o godz. 16.30. z rąk św. Mikołaja.

Msza św. w „Godzinę Łaski” w intencji „Radia Maryja i TV Trwam” zostanie odprawiona w poniedziałek 9 grudnia o godz. 12.00. w kościele.

Do skrzynek  podpisanych „Czy wiem w co wierzę”, możemy wrzucać kartki z interesującymi nas tematami religijnymi.

W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku: śp. Władysław Bobowski. „Wieczny odpoczynek….”

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.