Ogłoszenia parafialne 24 listopada 2019r.

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA   

24. 11. 2019r.

SŁOWO BOŻE z Ewangelii świętego Łukasza (23, 35-43):

„Gdy ukrzyżowano Jezusa, lud stał i patrzył. A członkowie Sanhedrynu szydzili: «Innych wybawiał, niechże teraz siebie wybawi, jeśli jest Mesjaszem, Bożym Wybrańcem».

Szydzili z Niego i żołnierze; podchodzili do Niego i podawali Mu ocet, mówiąc: «Jeśli Ty jesteś Królem żydowskim, wybaw sam siebie».

Był także nad Nim napis w języku greckim, łacińskim i hebrajskim: «To jest Król żydowski».

Jeden ze złoczyńców, których tam powieszono, urągał Mu: «Czyż Ty nie jesteś Mesjaszem? Wybaw więc siebie i nas».

Lecz drugi, karcąc go, rzekł: «Ty nawet Boga się nie boisz, chociaż tę samą karę ponosisz? My przecież – sprawiedliwie, odbieramy bowiem słuszną karę za nasze uczynki, ale On nic złego nie uczynił».

I dodał: «Jezu, wspomnij na mnie, gdy przyjdziesz do swego królestwa».

Jezus mu odpowiedział: «Zaprawdę, powiadam ci: Dziś będziesz ze mną w raju».”

OGŁOSZENIA:

Nabożeństwo Wypominkowe za zmarłych codziennie o godz. 17.30 przez cały  miesiąc listopad.

Dziś Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata–zakończenie roku kościelnego, odmówimy Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata.

Adwent okres przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego rozpoczynamy już za tydzień w niedzielę 1 grudnia. W tym czasie w dni powszednie będą odprawiane „Roraty”: dla dzieci w poniedziałki i czwartki  o godz. 17.00 (w katedrze), dla dorosłych codziennie rano o godz. 7.00 (w kościele) z wyjątkiem środy o godz. 18.00. Pamiętajmy o lampionach lub świecach. Zapraszamy.

W przyszłą niedzielę 1 grudnia przypada miesięczna adoracja Najświętszego Sakramentu.

Wydział Duszpasterski Rodzin Diecezji Elbląskiej zaprasza osoby żyjące w związkach niesakramentalnych do udziału w adwentowym dniu skupienia  w kościele Bożego Ciała w Elblągu w niedzielę 1 grudnia o godz. 15.30.

Informacja dla najmłodszych parafian (od 2 roku życia do III klasy szkoły podstawowej włącznie): za tydzień w niedzielę 1 grudnia przynosimy do katedry czystego i podpisanego buta, a odbierzemy 6 grudnia o godz. 16.30 z rąk  św. Mikołaja również w katedrze.

Program Renowacji Misji św.  wywieszony w gablocie przy kościele  i pod chórem w katedrze. W III Niedzielę Adwentu (15 grudnia) porządek Mszy św. tylko z jedną zmianą o godz. 15.00 Msza św. w kaplicy w Sypanicy. W poniedziałek, wtorek i środa (16-17-18 grudnia) Msze św. w kościele o godz. 7.00 i 12.00, w katedrze o 16.30 (z udziałem dzieci) i 18.00. Spowiedź św. codziennie od poniedziałku do środy rozpoczęcie ok. 30 min. przed każdą Mszą św.

Msza św. w „Godzinę Łaski” w intencji „Radia Maryja i TV Trwam” oraz  oddanie się w niewolę Najświętszej Maryi Panny, zostanie odprawiona  w poniedziałek 9 grudnia o godz. 12.00.

W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku: śp. Tadeusz Badziński i śp. Tadeusz Janiewicz. . „Wieczny odpoczynek….”

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.