Ogłoszenia parafialne 17 listopada 2019r.

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA 17.11.2019 r.

SŁOWO BOŻE z Ewangelii świętego Łukasza (21, 5-19):

„Gdy niektórzy mówili o świątyni, że jest przyozdobiona pięknymi kamieniami i darami, Jezus powiedział: «Przyjdzie czas, kiedy z tego, na co patrzycie, nie zostanie kamień na kamieniu, który by nie był zwalony».

Zapytali Go: «Nauczycielu, kiedy to nastąpi? I jaki będzie znak, gdy to się dziać zacznie?»

Jezus odpowiedział: «Strzeżcie się, żeby was nie zwiedziono. Wielu bowiem przyjdzie pod moim imieniem i będą mówić: „To ja jestem” oraz: „Nadszedł czas”. Nie podążajcie za nimi! I nie trwóżcie się, gdy posłyszycie o wojnach i przewrotach. To najpierw „musi się stać”, ale nie zaraz nastąpi koniec».

Wtedy mówił do nich: «„Powstanie naród przeciw narodowi” i królestwo przeciw królestwu. Wystąpią silne trzęsienia ziemi, a miejscami głód i zaraza; ukażą się straszne zjawiska i wielkie znaki na niebie.

Lecz przed tym wszystkim podniosą na was ręce i będą was prześladować. Wydadzą was do synagog i do więzień oraz z powodu mojego imienia wlec was będą przed królów i namiestników. Będzie to dla was sposobność do składania świadectwa. Postanówcie sobie w sercu nie obmyślać naprzód swej obrony. Ja bowiem dam wam wymowę i mądrość, której żaden z waszych prześladowców nie będzie mógł się oprzeć ani sprzeciwić.

A wydawać was będą nawet rodzice i bracia, krewni i przyjaciele i niektórych z was o śmierć przyprawią. I z powodu mojego imienia będziecie w nienawiści u wszystkich. Ale włos z głowy wam nie spadnie. Przez swoją wytrwałość ocalicie wasze życie».”

OGŁOSZENIA:

Nabożeństwo Wypominkowe za zmarłych codziennie o godz. 17.30 przez cały  m-c listopad.

Taca inwestycyjna w minioną niedzielę wyniosła 4.780 zł. Bóg zapłać.

Dziś obchodzimy III Światowy Dzień Ubogich, ustanowiony przez Ojca Świętego Franciszka.

W rozpoczynającym się tygodniu wspominamy:

w poniedziałek – bł. Karolinę Kózkównę,

w środę – św. Rafała Kalinowskiego,

w czwartek – ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny,

w piątek – św. Cecylię – patronkę muzyki.

W przyszłą niedzielę Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata–zakończenie roku kościelnego.

Renowację Misji świętych będziemy przeżywali w naszej parafii w dniach od 15-18 grudnia 2019r.(od III niedzieli adwentu do środy). Proszę o modlitwę w intencji ks. misjonarza i o potrzebne łaski dla naszej wspólnoty.

W przygotowanie i przeprowadzenie Czuwania Młodzieży Diecezji Elbląskiej, które odbyło się w naszej parafii w piątek 15 listopada było zaangażowanych wiele osób; przede wszystkim nasi kapłani ks. Dawid i ks. Cezary; wspólnoty parafialne: nasza młodzież, schola młodzieżowa, lektorzy, Żywy Różaniec, Odnowa w Duchu Świętym,  Akcja Katolicka, Rycerze Kolumba, Urząd Miasta i Gminy Prabuty oraz Prabuckie Centrum Kultury i Sportu. Wszystkim którzy przyczynili się do organizacji tego wydarzenia składamy serdeczne: Bóg zapłać. W intencji tych osób zostanie odprawiona Msza święta, w najbliższy czwartek 21 listopada o godz. 18.00. W Czuwaniu wzięło udział 150 osób. Głównym organizatorem było diecezjalne duszpasterstwo młodzieży na czele z ks. dr Markiem Piedziewiczem, a gościem specjalnym był ks. Tomasz Kancelarczyk założyciel Bractwa i Fundacji Małych Stópek organizacji prolife.

W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku: śp. Krzysztof Zakrzewicz . „Wieczny odpoczynek….”

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.