Ogłoszenia parafialne 10 listopada 2019r.

„Gdyby kiedykolwiek ktoś twierdził, że dzisiejsza wiedza prowadzi do materializmu, to ja spędziwszy długie swoje życie wśród książek i w laboratoriach chemicznych w celu poszukiwania prawdy, uważałbym za obowiązek zaprotestować przeciw takim poglądom…  Gdyby ktoś powiedział, że nie ma Boga czułbym się dotknięty w swoich uczuciach i jako uczony.”

Michel Eugène Chevreul

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA 10.11.2019r.

SŁOWO BOŻE z Ewangelii świętego Łukasza (20, 27-38):

„Jezus powiedział do saduceuszów, którzy twierdzą, że nie ma zmartwychwstania: «Dzieci tego świata żenią się i za mąż wychodzą. Lecz ci, którzy uznani zostaną za godnych udziału w świecie przyszłym i w powstaniu z martwych, ani się żenić nie będą, ani za mąż wychodzić. Już bowiem umrzeć nie mogą, gdyż są równi aniołom i są dziećmi Bożymi, będąc uczestnikami zmartwychwstania.

A że umarli zmartwychwstają, to i Mojżesz zaznaczył tam, gdzie jest mowa o krzewie, gdy Pana nazywa „Bogiem Abrahama, Bogiem Izaaka i Bogiem Jakuba”. Bóg nie jest Bogiem umarłych, lecz żywych; wszyscy bowiem dla Niego żyją».”

OGŁOSZENIA:

Nabożeństwo Wypominkowe za zmarłych codziennie o g. 17.30 przez cały  m-c listopad.

Dziś obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, a za tydzień w niedziele 17 listopada III Światowy Dzień Ubogich.

Jutro poniedziałek 11 listopada – Święto Niepodległości (101 rocznica).

Porządek Mszy świętych:

w kościele o godz. 7.00,

w katedrze o godz. 13.00 i 18.00.

Program uroczystości dla naszego miasta jest następujący:

godz. 12.30 – uroczystości okolicznościowe przy Pomniku Pamięci przy ul. Kwidzyńskiej, przemarsz do katedry na Mszę św. za Ojczyznę o godz. 13.00. Po Mszy świętej ok. godz. 14.15 złożenie kwiatów przy Pomniku Kresowian na cmentarzu przy ul. Parkowej.

Zapraszamy do udziału, ale także pamiętajmy o modlitwie w intencji Ojczyzny.

Zapraszamy młodzież w wieku od 14 do 25 lat na Czuwanie Młodzieży Diecezji Elbląskiej które odbędzie się w naszej parafii w piątek 15 listopada. Czuwanie rozpocznie się o godz. 20.00 w Kościele św. Andrzeja.

Do skrzynek  podpisanych „Czy wiem w co wierzę”, możemy wrzucać kartki z interesującymi nas tematami religijnymi.

W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku: śp. Stefan Jewczyk . „Wieczny odpoczynek….”

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.