Ogłoszenia parafialne 3 listopada 2019r.

„Gruntowne badania przyrody prowadzą do poznania Boga.”

Hans Christian Ørsted

XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA      03.11.2019r.           

SŁOWO BOŻE z Ewangelii świętego Łukasza (19, 1-10):

„Jezus wszedł do Jerycha i przechodził przez miasto. A pewien człowiek, imieniem Zacheusz, który był zwierzchnikiem celników i był bardzo bogaty, chciał koniecznie zobaczyć Jezusa, któż to jest, ale sam nie mógł z powodu tłumu, gdyż był niskiego wzrostu. Pobiegł więc naprzód i wspiął się na sykomorę, aby móc Go ujrzeć, tamtędy bowiem miał przechodzić.

Gdy Jezus przyszedł na to miejsce, spojrzał w górę i rzekł do niego: «Zacheuszu, zejdź prędko, albowiem dziś muszę się zatrzymać w twoim domu». Zszedł więc z pośpiechem i przyjął Go rozradowany. A wszyscy, widząc to, szemrali: «Do grzesznika poszedł w gościnę».

Lecz Zacheusz stanął i rzekł do Pana: «Panie, oto połowę mego majątku daję ubogim, a jeśli kogoś w czymś skrzywdziłem, zwracam poczwórnie».

Na to Jezus rzekł do niego: «Dziś zbawienie stało się udziałem tego domu, gdyż i on jest synem Abrahama. Albowiem Syn Człowieczy przyszedł odszukać i zbawić to, co zginęło».

OGŁOSZENIA:

Do 8 listopada włącznie, można uzyskać odpust za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych.

Nabożeństwo Wypominkowe za zmarłych codziennie o g. 17.30 przez cały  m-c listopad.

Witamy bardzo serdecznie przedstawiciela WSD w Elblągu diakona Michała, który będzie zbierał tacę na potrzeby seminarium oraz rozprowadzi po każdej Mszy św. kalendarze seminaryjne na rok 2020.

Miesięczną Adorację Najśw. Sakr. przenosimy z dziś na niedzielę 10 listopada.

Zapraszamy na „małą kawkę” za tydzień w niedzielę 10 listopada do sali w domu parafialnym po Mszy św. o g. 8.30 i 10.00.

Dziękuję wszystkim tym parafianom, którzy zakupili artykuły szkolne dla dzieci na tereny misyjne.

Dziękuję wszystkim wykonawcom kolejnego przedstawienia w ramach „Litanii Miast”, które odbyło się w katedrze 1 listopada i dotyczyło tematycznie Żołnierzy Wyklętych – Niezłomnych. Dziękuję także za pomoc PCKiS-owi, za sprzęt nagłaśniający i iluminacyjny, a szczególnie za pracę akustyków. Bóg zapłać.  

Zapraszamy młodzież w wieku od 14 do 25 lat na Czuwanie Młodzieży Diecezji Elbląskiej które odbędzie się w naszej parafii w piątek 15 listopada. Czuwanie rozpocznie się o godz. 20.00 w Kościele św. Andrzeja.

Do skrzynek  podpisanych „Czy wiem w co wierzę”, możemy wrzucać kartki z interesującymi nas tematami religijnymi.

W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku: śp. Kazimierz Rynkowski i śp. Edward Dołęgowski . „Wieczny odpoczynek….” 

      

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.