ROCZNICA POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA 27. 10. 2019r.

„Jednym z najbardziej przekonywujących dowodów istnienia Boga jest panująca we wszechświecie harmonia i ów przedziwny ład, mocą którego każda istota żyjąca w organach swoich znajduje wszystko, co potrzebne jest jej do utrzymania bytu, do rozradzania się i do rozwoju swoich sił fizycznych oraz umysłowych zdolności.”

André Ampère

SŁOWO BOŻE z Ewangelii świętego Mateusza

(16, 13-19):

„Gdy Jezus przyszedł w okolice Cezarei Filipowej, pytał swych uczniów: «Za kogo ludzie uważają Syna Człowieczego?»

A oni odpowiedzieli: «Jedni za Jana Chrzciciela, inni za Eliasza, jeszcze inni za Jeremiasza albo za jednego z proroków».

Jezus zapytał ich: «A wy za kogo Mnie uważacie?»

Odpowiedział Szymon Piotr: «Ty jesteś Mesjasz, Syn Boga żywego».

Na to Jezus mu rzekł: «Błogosławiony jesteś, Szymonie, synu Jony. Albowiem nie objawiły ci tego ciało i krew, lecz Ojciec mój, który jest w niebie. Otóż i Ja tobie powiadam: Ty jesteś Piotr, czyli Opoka, i na tej opoce zbuduję Kościół mój, a bramy piekielne go nie przemogą. I tobie dam klucze królestwa niebieskiego: cokolwiek zwiążesz na ziemi, będzie związane w niebie, a co rozwiążesz na ziemi, będzie rozwiązane w niebie».”

OGŁOSZENIA:

Nabożeństwo Wypominkowe za zmarłych codziennie o godzinie 17.30. przez cały  listopad od tego piątku.

„Taca inwestycyjna” w ubiegłą niedzielę wyniosła 4.890 zł. Bóg zapłać.

Dziękuję wszystkim tym parafianom, którzy pozytywnie odpowiedzieli na zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Ilościowo cztery palety wysokie na ponad dwa metry wyjechały z naszej parafii.

Dziś zbiórka artykułów szkolnych dla dzieci na tereny misyjne.

P. kościelny i p. organista od poniedziałku 28 października rozpoczynają roznoszenie po domach opłatków na wieczerze wigilijną. (i tylko oni, nikt inny).

W czwartek 31 października ostatni różaniec. Różaniec i Msza św. o godzinie 18.00. wyjątkowo odbędzie się w kościele św. Andrzeja. 

Uroczystość Wszystkich Świętych przypada w tym tygodniu w I piątek miesiąca listopada, dlatego też odwiedziny chorych odbędą się w piątek 8 listopada i w sobotę 9 listopada.

Porządek Mszy św. 1 listopada:

w kościele: 7.00, 8.30,

w katedrze: 10.00 i 18.00,

na cmentarzu przy ul. Parkowej o godzinie 11.30; przed Mszą świętą na cmentarzu nabożeństwo żałobne za zmarłych,

na cmentarzu przy ul. Daszyńskiego nabożeństwo żałobne o godzinie 13.00.

Po Mszy o godzinie 18.00. – Litania Miast o Żołnierzach Wyklętych.

Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych w I sobotę m-ca listopada. Porządek Mszy św. w kościele: 7.00, 9.00 ( za Róż. Różańcową), 12.00. i 18.00.

Przedstawiciel WSD w Elblągu odwiedzi naszą parafię  w niedzielę 3 listopada, dlatego też taca będzie przeznaczona na potrzeby seminarium, przy okazji ks. diakon będzie rozprowadzał po każdej Mszy św. kalendarze seminaryjne na rok 2020.

Miesięczną Adorację Najświętszego Sakramentu przenosimy z 3 listopada na niedzielę 10 listopada.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.