XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 20. 10. 2019

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA 20.10.2019r.

„Nieraz filozofia płytka pragnęła uchodzić za głęboką przez twierdzenie, że wszystko co istnieje, jest dziełem przypadku… A jednak zawsze będziemy musieli podziwiać najwyższą Mądrość Stwórcy świata w Jego celowym działaniu. Mądrość i celowość, leżąca nieraz poza obrębem pojęcia naszego.”

Jons Jacob Berzelius

SŁOWO BOŻE z Ewangelii świętego Łukasza (18, 1-8):

„Jezus opowiedział swoim uczniom przypowieść o tym, że zawsze powinni się modlić i nie ustawać: «W pewnym mieście żył sędzia, który Boga się nie bał i nie liczył się z ludźmi.

W tym samym mieście żyła wdowa, która przychodziła do niego z prośbą: „Obroń mnie przed moim przeciwnikiem!” Przez pewien czas nie chciał; lecz potem rzekł do siebie: „Chociaż Boga się nie boję ani z ludźmi się nie liczę, to jednak, ponieważ naprzykrza mi się ta wdowa, wezmę ją w obronę, żeby nie nachodziła mnie bez końca i nie zadręczała mnie”».

I Pan dodał: «Słuchajcie, co mówi ten niesprawiedliwy sędzia. A Bóg, czyż nie weźmie w obronę swoich wybranych, którzy dniem i nocą wołają do Niego, i czy będzie zwlekał w ich sprawie? Powiadam wam, że prędko weźmie ich w obronę. Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?»”

OGŁOSZENIA:

Nabożeństwo Różańcowe codziennie o g. 17.30. Dzieci mają swój różaniec w  poniedziałek i czwartek o godz. 16:30 w katedrze.

Dziękuję Parafialnemu Zespołowi Caritas za przygotowanie popcornu dla dzieci w minioną niedzielę po Mszy św. o g. 11.30. Bóg zapłać.

Dziękuję przedstawicielom Klubu Seniora, którzy w minionym tygodniu zaangażowali się w zbiórkę liści wokół kościoła parafialnego. Uzbierali ponad 50 worków.

W związku z Nadzwyczajnym Miesiącem Misyjnym ogłaszamy zbiórkę zużytego, zepsutego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, wszystko co działa na prąd i na baterie (nawet zabawki) od poniedziałku      21 października od g. 8.00 do czwartku 24 października do g. 14.00. Odzyskane w ten sposób metale są spieniężane, a pieniądze przekazywane na potrzeby misji.

Zbiórka artykułów szkolnych również w ramach Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego za tydzień w niedzielę 27 października na wszystkich Mszach św. Artykuły szkolne trafią do dzieci na tereny misyjne za pośrednictwem sióstr zakonnych.

Koperty z kartkami na Wypominki i Mszę św. Gregoriańską są wyłożone na bocznych ołtarzach.

Charytatywna  zabawa Andrzejkowa 30 listopada w restauracji Malibu. Koszt od osoby 110 zł. Zapisy i informacje można uzyskać  u p. Andrzeja Słowińskiego.

Do skrzynek  podpisanych „Czy wiem w co wierzę”, możemy wrzucać kartki z interesującymi nas tematami religijnymi.

W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku: śp. Zofia Sokołowska z d. Kalinowska, śp. Zbigniew Dołęgowski, śp. Mirosław Kierepka i śp. Wiesława Wielgus-Zwierko. „Wieczny odpoczynek….”

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.