Ogłoszenia parafialne 13 października 2019r.

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 13. 10. 2019

SŁOWO BOŻE z Ewangelii świętego Łukasza (17, 11-19):

„Zdarzyło się, że Jezus, zmierzając do Jeruzalem, przechodził przez pogranicze Samarii i Galilei.

Gdy wchodzili do pewnej wsi, wyszło naprzeciw Niego dziesięciu trędowatych. Zatrzymali się z daleka i głośno zawołali: «Jezusie, Mistrzu, ulituj się nad nami!» Na ten widok rzekł do nich: «Idźcie, pokażcie się kapłanom!» A gdy szli, zostali oczyszczeni.

Wtedy jeden z nich, widząc, że jest uzdrowiony, wrócił, chwaląc Boga donośnym głosem, padł na twarz u Jego nóg i dziękował Mu. A był to Samarytanin.

Jezus zaś rzekł: «Czyż nie dziesięciu zostało oczyszczonych? Gdzie jest dziewięciu? Czy się nie znalazł nikt, kto by wrócił i oddał chwałę Bogu, tylko ten cudzoziemiec?» Do niego zaś rzekł: «Wstań, idź, twoja wiara cię uzdrowiła».”

OGŁOSZENIA:

Nabożeństwo Różańcowe codziennie o g. 17.30. Dzieci mają swój różaniec w  poniedziałek i czwartek o godz. 16:30 w katedrze.

Dziękuję przedstawicielom Akcji Katolickiej i Parafialnemu Zespołowi Caritas za przygotowanie ubiegło niedzielnej kawy po Mszach św.                   w salce domu parafialnego. Bóg zapłać.

Dziś XIX Dzień Papieski pod hasłem „Wstańcie, chodźmy”, a taca przeznaczona na Fundacje „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

Dziś wieczorem ostatnie nabożeństwo fatimskie, nie ma nabożeństwa różańcowego o g. 17.30, wszystko rozpoczynamy Mszą św. o g.18.00             w katedrze, a później różaniec i procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej do kościoła.

Jutro (poniedziałek, 14 października) Święto Edukacji Narodowej zwane zwyczajowo Dniem Nauczyciela. Pamiętajmy o naszych nauczycielach, pedagogach, wychowawcach, trenerach w modlitwie, ale także składając im życzenia i naszą wdzięczność za trud naszego kształcenia.

Spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych we wtorek 15 października o g. 17.00 w kościele .

Dzień modlitw za pracowników Ochrony Zdrowia w piątek 18 października w święto św. Łukasza Ewangelisty.

Młodzież zapraszamy do wzięcia udziału w Czuwaniu Młodych Diecezji Elbląskiej w piątek 18 października w Iławie. Zapisy u Ks. Dawida.

Do skrzynek  podpisanych „Czy wiem w co wierzę”, możemy wrzucać kartki z interesującymi nas tematami religijnymi.

Koperty z kartkami na Wypominki i Mszę św. Gregoriańską są wyłożone na bocznym ołtarzu.

Taca inwestycyjna za tydzień w niedzielę 20 października przeniesiona z dzisiaj ze względu na XIX Dzień Papieski.

Parafialny Oddział AK organizuje 30 listopada charytatywną zabawę Andrzejkową w restauracji Malibu. Koszt od osoby 110 zł. Zapisy i informacje można uzyskać u p. Andrzeja Słowińskiego.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.