Ogłoszenia parafialne 6 października 2019r.

„Bóg nasz króluje nad czasem i wiecznością i u Niego nie ma żadnych zmian, i im głębiej poznajemy Go, tym więcej utwierdzamy się w tym.”

Pierre Simon de Laplace

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA     6.10.2019r.               

SŁOWO BOŻE z Ewangelii świętego Łukasza (17, 5-10):

„Apostołowie prosili Pana: «Dodaj nam wiary». Pan rzekł: «Gdybyście mieli wiarę jak ziarnko gorczycy, powiedzielibyście tej morwie: „Wyrwij się z korzeniem i przesadź się w morze”, a byłaby wam posłuszna.

Kto z was, mając sługę, który orze lub pasie, powie mu, gdy on wróci z pola: „Pójdź zaraz i siądź do stołu”? Czy nie powie mu raczej: „Przygotuj mi wieczerzę, przepasz się i usługuj mi, aż zjem i napiję się, a potem ty będziesz jadł i pił”? Czy okazuje wdzięczność słudze za to, że wykonał to, co mu polecono?

Tak i wy, gdy uczynicie wszystko, co wam polecono, mówcie: „Słudzy nieużyteczni jesteśmy; wykonaliśmy to, co powinniśmy wykonać”».

OGŁOSZENIA:

Nabożeństwo Różańcowe codziennie o g. 17.30. Dzieci mają swój różaniec w  poniedziałek i czwartek o godz. 16:30 w katedrze.

Dzieci zachęcamy do włączenia się w nasze wspólnoty parafialne: scholę i grupę ministrancką.

Dzień modlitw za pracowników Ochrony Zdrowia w piątek 11 października w święto św. Łukasza Ewangelisty.

XIX Dzień Papieski już w przyszłą niedzielę 13 października pod hasłem „Wstańcie, chodźmy”, a taca przeznaczona na Fundacje „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

Ostatnie nabożeństwo fatimskie w tym roku za tydzień w niedzielę 13 października Msza św. o g. 18.00 w katedrze, a po niej różaniec i procesja z figurką Matki Bożej; dlatego też nie będzie nabożeństwa różańcowego przed wieczorną Mszą św. o g. 17.30.

W kościele i katedrze będą wystawione skrzyneczki podpisane „Czy wiem w co wierzę”, do których możemy wrzucać kartki z interesującymi nas tematami religijnymi.

Parafialny Oddział AK po raz 4 organizuje 30 listopada charytatywną zabawę Andrzejkową w restauracji Malibu. Koszt od osoby 110 zł. W tym roku chcielibyśmy wesprzeć naszego parafianina  Daniela  w zakupie egzoszkieletu. Na balu zapewniamy pyszne posiłki, obficie zaopatrzony wiejski stół, gorące napoje i  domowe wypieki. Zabawiała nas będzie najlepsza kapela weselna z Kaszub – zespół Krzyśki.  Jak co roku przygotowujemy dla państwa miłą niespodziankę. Zapraszamy do wspólnej zabawy. Zapisy i informacje można uzyskać u p. Andrzeja Słowińskiego. Ilość miejsc ograniczona.

Koperty z kartkami na Wypominki i Mszę św. Gregoriańską zostały wyłożone na bocznym ołtarzu.

W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku: śp. Stanisława Truszczyńska i śp. Marek Nadolski . „Wieczny odpoczynek….” 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.