Ogłoszenia parafialne 29 września 2019r.

 

 

XXVI  NIEDZIELA  ZWYKŁA          29.09.2018

 

SŁOWO BOŻE z Ewangelii świętego Łukasza (16, 19-31):

„Jezus powiedział do faryzeuszów:

«Żył pewien człowiek bogaty, który ubierał się w purpurę i bisior i dzień w dzień ucztował wystawnie. U bramy jego pałacu leżał żebrak pokryty wrzodami, imieniem Łazarz. Pragnął on nasycić się odpadkami ze stołu bogacza. A także psy przychodziły i lizały jego wrzody.

Umarł żebrak i aniołowie zanieśli go na łono Abrahama. Umarł także bogacz i został pogrzebany.

Gdy cierpiąc męki w Otchłani, podniósł oczy, ujrzał z daleka Abrahama         i Łazarza na jego łonie. I zawołał: „Ojcze Abrahamie, ulituj się nade mną      i przyślij Łazarza, aby koniec swego palca umoczył w wodzie i ochłodził mój język, bo strasznie cierpię w tym płomieniu”.

Lecz Abraham odrzekł: „Wspomnij, synu, że za życia otrzymałeś swoje dobra, a Łazarz w podobny sposób – niedolę; teraz on tu doznaje pociechy,  a ty męki cierpisz. A ponadto między nami a wami zionie ogromna przepaść, tak że nikt, choćby chciał, stąd do was przejść nie może ani stamtąd nie przedostają się do nas”.

Tamten rzekł: „Proszę cię więc, ojcze, poślij go do domu mojego ojca. Mam bowiem pięciu braci: niech ich ostrzeże, żeby i oni nie przyszli na to miejsce męki”.

Lecz Abraham odparł: „Mają Mojżesza i Proroków, niechże ich słuchają!” „Nie, ojcze Abrahamie – odrzekł tamten – lecz gdyby ktoś z umarłych poszedł do nich, to się nawrócą”. Odpowiedział mu: „Jeśli Mojżesza                i Proroków nie słuchają, to choćby ktoś z umarłych powstał, nie uwierzą”».”

OGŁOSZENIA:

We wtorek rozpoczynamy m-c październik, ogłoszony przez papieża Franciszka  Nadzwyczajnym Miesiącem Misyjnym i Nabożeństwo Różańcowe, które będzie odprawiane codziennie o g. 17.30 z czytanką misyjną „Ochrzczeni i posłani: Kościół Chrystusa z misją w świecie”.     Najmłodszych zaś parafian zapraszamy na różaniec w każdy poniedziałek i czwartek października na godz. 16:30 do katedry.

W tym tygodniu I czwartek, I piątek i I sobota m-ca. Odwiedziny chorych w I piątek 4 października. Ks. Dawid do chorych uda się w I sobotę 5 października od godz. 8:00.

Wszytych pielgrzymów i przyjaciół grupy Adalbertus zapraszamy       w najbliższą sobotę na Apel Jasnogórski, po Mszy Świętej o godz. 18. 

Młodzieży zapraszamy do wzięcia udziału w Czuwaniu Młodych Diecezji Elbląskiej 18 października w Iławie. Zapisy u Ks. Dawida.

W kościele i katedrze będą wystawione skrzyneczki podpisane „Czy wiem w co wierzę”, do których możemy wrzucać kartki z interesującymi nas tematami religijnymi z zakresu teologii: dogmatycznej, moralnej, biblijnej, życia duchowego, sakramentów świętych czy prawa kościelnego. Wstępnie odpowiedzi będą udzielane w I soboty m-ca po wieczornej Mszy św. ok. g. 19.00 w zależności od ilości osób czy pory roku w kościele             lub w salce parafialnej.

Wracamy do zwyczaju I niedzieli m-ca jako niedzieli miesięcznej adoracji Najświętszego Sakramentu. Taka niedziela będzie za tydzień        6 października, podczas każdej Mszy św. zamiast kazania czy homilii,          po Komunii św. zostanie wystawiona monstrancja z Najświętszym Sakramentem do adoracji.

W I niedziele m-ca zapraszamy po Mszach św. odprawianych o g. 8.30 i 10.00. na „małą kawkę” i coś jeszcze do salki parafialnej przy ul. Grunwaldzkiej 2. (6 października).

W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Mieczysław Kowalski            i śp. Tadeusz Mendalka . „Wieczny odpoczynek….” 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.