Ogłoszenia parafialne 30 czerwca 2019r.

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA 30 czerwca 2019r.

SŁOWO BOŻE z Ewangelii świętego Łukasza (9, 51-62):

„Gdy dopełniały się dni wzięcia Jezusa z tego świata, postanowił udać się do Jeruzalem, i wysłał przed sobą posłańców. Ci wybrali się w drogę i weszli do pewnego miasteczka samarytańskiego, by przygotować Mu pobyt. Nie przyjęto Go jednak, ponieważ zmierzał do Jeruzalem.

Widząc to, uczniowie Jakub i Jan rzekli: «Panie, czy chcesz, byśmy powiedzieli: Niech ogień spadnie z nieba i pochłonie ich?»

Lecz On, odwróciwszy się, zgromił ich. I udali się do innego miasteczka.

A gdy szli drogą, ktoś powiedział do Niego: «Pójdę za Tobą, dokądkolwiek się udasz».

Jezus mu odpowiedział: «Lisy mają nory i ptaki podniebne – gniazda, lecz Syn Człowieczy nie ma miejsca, gdzie by głowę mógł położyć».

Do innego rzekł: «Pójdź za Mną». Ten zaś odpowiedział: «Panie, pozwól mi najpierw pójść pogrzebać mojego ojca». Odparł mu: «Zostaw umarłym grzebanie ich umarłych, a ty idź i głoś królestwo Boże».

Jeszcze inny rzekł: «Panie, chcę pójść za Tobą, ale pozwól mi najpierw pożegnać się z moimi w domu». Jezus mu odpowiedział: «Ktokolwiek przykłada rękę do pługa, a wstecz się ogląda, nie nadaje się do królestwa Bożego».”

OGŁOSZENIA:

Dziękuję za „Parafiadę”: parafianom za ofiarowanie ciasta, chleba, smalcu i lemoniady. Masarni z Ryjewa P. Kawskim za kiełbaski, P. Edmundowi Turek za lody, Firmie „Caro” za ład i porządek, strażakom z MOSP Prabuty, Zespołowi muzycznemu P. Andrzejowi Mosiejczyk z ekipą za śpiew, dzieciom i opiekunom z przedszkola „ Miś Uszatek” za przedstawienie, P. Pielęgniarkom za punkt medyczny,  wszystkim grupom i wspólnotom modlitewnym naszej parafii; w czasie festynu uzbierało się 2, 5 tys. zł. „Bóg zapłać”.

Biuro Radia Maryja w Prabutach organizuje pielgrzymkę do Częstochowy i Lichenia w dniach 13-14 lipca. Koszt wyjazdu 150 zł, zapisy u Pana Antoniego oraz u Pani Heleny.

W lipcu i sierpniu tradycyjnie w naszej parafii zmiana godzin odprawianych Mszy św. w niedziele i święta:

7.00, 13.00 i 18.00  w kościele,

9.00 i 11.00 w katedrze;

w dni powszednie bez zmian.

Kancelaria Parafialna w lipcu i sierpniu czynna tylko w soboty 9.00 – 12.00; nie dotyczy zgłoszenia pogrzebu i wezwania do chorego.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Czesław Morawski, śp. Danuta Andrzejewska, śp. Antoni Dębiński i śp. Adam Chrzanowski. „Wieczny odpoczynek….”

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.