Ogłoszenia parafialne 16 czerwca 2019r.

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY 16.06.2019r.

„Ojciec, Syn i Duch Święty to jeden Bóg. Wiedzę o Trójcy Świętej słusznie porównano z głębokością morza. Podobnie jak niedostępne dla ludzkich spojrzeń są głębiny morskie, tak też Trójca Święta jest niedostępna dla umysłu ludzkiego. Ci, którzy chcą przeniknąć bezmiar Boga, niech wcześniej spróbują poznać wszechświat.”

Św. Kolumban

SŁOWO BOŻE z Ewangelii świętego Jana  (16, 12-15):

„Jezus powiedział do swoich uczniów:

«Jeszcze wiele mam wam do powiedzenia, ale teraz znieść nie możecie. Gdy zaś przyjdzie On, Duch Prawdy, doprowadzi was do całej prawdy. Bo nie będzie mówił od siebie, ale powie wszystko, cokolwiek usłyszy, i oznajmi wam rzeczy przyszłe. On Mnie otoczy chwałą, ponieważ z mojego weźmie i wam objawi.

Wszystko, co ma Ojciec, jest moje. Dlatego powiedziałem, że z mojego weźmie i wam objawi».”

OGŁOSZENIA:

Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie o g. 17.30. Zapraszamy.

Do I Komunii św. przystąpiło ok. 50 dzieci z naszej parafii. Rocznica I Komunii św. odbędzie się w niedzielę 23 czerwca na Mszy św. o g. 11.30.

Msza święta na zakończenie Roku szkolnego i katechetycznego, odbędzie się w środę o godz. 8.00 w Kościele św. Andrzeja.

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało) w ten czwartek 20 czerwca.

Porządek Mszy św. jest następujący:

w kościele o godzinie 7.00, 8.30 i 18.00,

w katedrze o godzinie 10.00.

Po tej Mszy św. procesja do czterech ołtarzy.

Od czwartku 20 czerwca do środy 26 czerwca będzie trwał Tydzień Eucharystyczny  czyli  codzienne procesje eucharystyczne wokół świątyń w ramach nabożeństw czerwcowych. Zapraszamy do udziału.

PCKiS zaprasza na koncert „Bellacanti” w ramach Viva Musica Prabuty 2019, który odbędzie się w sobotę 22 czerwca w Kościółku Polskim o g. 19.00.

Zbliża się nasza „Parafiada” czyli święto rodziny, które odbędzie się za tydzień w niedzielę 23 czerwca, po Mszy św. o g. 11.30 wokoło naszej katedry, będzie wiele atrakcji i niespodzianek m.in. „Teatrzyk Barnaby”, zapraszamy wszystkie pokolenia: rodziców i dzieci, dziadków i wnuki. Po raz kolejny zwracam się z prośbą do parafian o ofiarowanie domowych wypieków, ciast i ciastek. Kwesta zbierana w czasie festynu parafialnego przeznaczona będzie na wakacyjny wyjazd dla dzieci w ramach Parafialnego Zespołu Caritas.

„Taca inwestycyjna” wyniosła tydzień temu 6.180 zł. w sumie od stycznia uzbierało się  32 tys. zł. Prace remontowe w domu parafialnym przy ul. Grunwaldzkiej 2 (klatka schodowa, pokój gościnny) wyniosły 50 tys. zł.          W kwietniu zostały złożone do Ministerstwa kultury dwa projekty jeden na kościół drugi na katedrę, każdy na kwotę 200 tys. Zł., cały czas prowadzimy rozeznanie odnośnie elektrowni słonecznej. Jednak coraz bardziej doskwiera nam stan techniczny dachu na plebanii przy ul. Warszawskiej 19.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.