Ogłoszenia parafialne 9 czerwca 2019r.

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO 9.06.2019r.

SŁOWO BOŻE z Ewangelii świętego Jana  (14, 15-16. 23b-26):

„Jezus powiedział do swoich uczniów:

«Jeżeli Mnie miłujecie, będziecie zachowywać moje przykazania. Ja zaś będę prosił Ojca, a innego Parakleta da wam, aby z wami był na zawsze.

Jeśli Mnie kto miłuje, będzie zachowywał moją naukę, a Ojciec mój umiłuje go i przyjdziemy do niego, i mieszkanie u niego uczynimy. Kto nie miłuje Mnie, ten nie zachowuje słów moich. A nauka, którą słyszycie, nie jest moja, ale Tego, który Mnie posłał, Ojca.

To wam powiedziałem, przebywając wśród was. A Paraklet, Duch Święty, którego Ojciec pośle w moim imieniu, On was wszystkiego nauczy i przypomni wam wszystko, co Ja wam powiedziałem».”

OGŁOSZENIA:

Uroczystością Zesłania Ducha Świętego kończymy okres wielkanocny. Jutro drugi dzień zielonych świąt – święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła.

Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa przez cały m-c czerwiec o g. 17.30. Zapraszamy.

W środę wspominamy w liturgii bł. ks. Władysława Demskiego –męczennika II wojny światowej – patrona księży diecezji elbląskiej.

W czwartek przypada święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Tego dnia prosimy o modlitwę za wszystkich kapłanów, a także o powołania do kapłaństwa, szczególnie do naszego Seminarium w Elblągu.

W ramach Dni Prabut dziś „senioriada”  czyli święto naszych babć i dziadków, emerytów, rencistów i inwalidów. Po Mszy św. przemarsz na stadion przy ul. Polnej gdzie odbędzie się festyn. Zapraszamy.

Apostolat „Margaretka” ma swoje spotkanie w katedrze elbląskiej św. Mikołaja w sobotę 15 czerwca o g. 10.00. Zbiórka przy kościele  św. Andrzeja i wyjazd o g. 8.00.

PCKiS organizuje aukcję na pomoc choremu policjantowi z Prabut w sobotę 15 czerwca w godz: 10.00-18.00 i w niedzielę 16 czerwca na stadionie „Pogoni” w godz: 12.00 – 17.00.

Rocznica I Komunii św. odbędzie się w niedzielę 23 czerwca na Mszy św. o g. 11.30.

Grupa „Adalbertus” na pielgrzymi szlak wyruszy 30 lipca, zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania na Jasną Górę. Zapisy do końca czerwca u ks. Dawida.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.