Ogłoszenia parafialne 2 czerwca 2019r.

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO     

2 CZERWCA 2019r.

SŁOWO BOŻE z Ewangelii świętego Łukasza  (24, 46-53):

„Jezus powiedział do swoich uczniów:

«Tak jest napisane: Mesjasz będzie cierpiał i trzeciego dnia zmartwychwstanie; w imię Jego głoszone będzie nawrócenie i odpuszczenie grzechów wszystkim narodom, począwszy od Jeruzalem. Wy jesteście świadkami tego.

Oto Ja ześlę na was obietnicę mojego Ojca. Wy zaś pozostańcie w mieście, aż będziecie przyobleczeni w moc z wysoka».

Potem wyprowadził ich ku Betanii i podniósłszy ręce, błogosławił ich. A kiedy ich błogosławił, rozstał się z nimi i został uniesiony do nieba.

Oni zaś oddali Mu pokłon i z wielką radością wrócili do Jeruzalem, gdzie stale przebywali w świątyni, wielbiąc i błogosławiąc Boga.”

OGŁOSZENIA:

Dziś Niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego, a za tydzień w niedzielę 9 czerwca Uroczystość Zesłania Ducha Świętego oraz „taca inwestycyjna”.

Ojciec dr Marek Rostkowski postulator procesu  beatyfikacyjnego S.B. – O. Ludwika Wrodarczyka pozdrawia ze Lwowa i dziękuje za złożone ofiary w minioną niedzielę 26 maja w wysokości 6.250 zł. Bóg zapłać.

Dziękuję za nabożeństwa majowe w terenie: Akcji Katolickiej, wszystkim rowerzystom z Prabut i mieszkańcom poszczególnych miejscowości z sołtysami.

Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa przez cały miesiąc czerwiec o g. 17.30. Zapraszamy.

W tym tygodniu  I czwartek i I piątek miesiąca czerwca. Odwiedziny chorych  ks. Dawid w I czwartek 6 czerwca, a pozostali kapłani w I piątek    7 czerwca.

Zapraszamy wszystkich parafian do tego aby zadbać o nasz cmentarz przy ulicy Daszyńskiego. W każdy czwartek czerwca o godz. 17.00. będziemy się tam spotykać i wspólnie pracować.

SENIORIADA , czyli święto naszych babć i dziadków, emerytów, rencistów i inwalidów w przyszłą niedzielę 9 czerwca ,w ramach Dni Prabut. Msza św. w intencji seniorów zostanie odprawiona w katedrze o g. 13.00., podczas sprawowanej Eucharystii wystąpi chór „Sursum corda” z Nowego Dworu Gdańskiego. Po nabożeństwie przemarsz na stadion przy ul. Polnej i tam festyn. Zapraszamy

Pielgrzymka autokarowa do Św. Lipki w sobotę 29 czerwca. Koszt 42 zł. Zapisy z wpłatami w zakrystii u p. Antoniego lub u p. Krystyny Hnatyszyn.

Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania na Jasną Górę z grupą Adalbertus Prabuty-Susz w dniach od 30 lipca do 11 sierpnia. Zapisy i szczegółowe informacje u ks. Dawida.

Z okazji Uroczystości Zesłania Ducha Świętego zapraszamy wszystkich na Czuwanie Modlitewne przed Zesłaniem. Rozpocznie się ono w sobotę 8 czerwca o godz. 19.00 w Kościele św. Andrzeja. 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.