Ogłoszenia parafialne 26 maja 2019r.

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA 26.05.2019r.

SŁOWO BOŻE z Ewangelii świętego Jana  (14, 23-29):

„Jezus powiedział do swoich uczniów:

«Jeśli Mnie kto miłuje, będzie zachowywał moją naukę, a Ojciec mój umiłuje go i przyjdziemy do niego, i mieszkanie u niego uczynimy. Kto nie miłuje Mnie, ten nie zachowuje słów moich. A nauka, którą słyszycie, nie jest moja, ale Tego, który Mnie posłał, Ojca.

To wam powiedziałem, przebywając wśród was. A Paraklet, Duch Święty, którego Ojciec pośle w moim imieniu, On was wszystkiego nauczy i przypomni wam wszystko, co Ja wam powiedziałem.

Pokój zostawiam wam, pokój mój daję wam. Nie tak jak daje świat, Ja wam daję. Niech się nie trwoży serce wasze ani się nie lęka. Słyszeliście, że wam powiedziałem: Odchodzę i przyjdę znów do was. Gdybyście Mnie miłowali, rozradowalibyście się, że idę do Ojca, bo Ojciec większy jest ode Mnie.

A teraz powiedziałem wam o tym, zanim to nastąpi, abyście uwierzyli, gdy się to stanie».”

OGŁOSZENIA:

Nabożeństwo majowe  tylko do piątku. Od soboty  1 czerwca zapraszamy na nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa przez cały miesiąc czerwiec o godzinie 17.30.

Spowiedź św. dla kandydatów do bierzmowania dziś na Mszach św. oraz w poniedziałek 27 maja o godzinie 16.30 w kościele św. Andrzeja.

Uroczysta Msza św. z udzieleniem sakramentu bierzmowania odbędzie się w naszej parafii w środę 29 maja o godzinie 18.00 w Katedrze. Szafarzem będzie Ks. Bp Józef Wysocki.

Nowennę do Ducha Świętego rozpoczynamy w piątek 31 maja. Będzie połączona z nabożeństwem majowym, a później z czerwcowym i będzie trwała codziennie przez 9 dni, aż do soboty 8 czerwca.

W tym tygodniu 1 czerwca – I sobota miesiąca. Po wieczornej Mszy św. zapraszamy wszystkich pielgrzymów i przyjaciół grupy Adalbertus na Apel Jasnogórski.

Odwiedziny chorych w przyszłym tygodniu ks. Dawid  w I czwartek 6 czerwca, a pozostali kapłani w I piątek 7 czerwca.

Pielgrzymka autokarowa do Św. Lipki w sobotę 29 czerwca. Zbiórka przy kościele św. Andrzeja wyjazd o godzinie 7.00 powrót około 20.00/21.00. Koszt 42 zł- przy pełnej obsadzie autokaru. Zapisy w zakrystii u p. Antoniego.

XXVII Elbląska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę zbliża się wielkimi krokami. Tradycyjnie grupa Adalbertus na pielgrzymi szlak wyruszy 30 lipca, zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania. Zapisy i szczegółowe informacje u ks. Dawida.

W minionym czasie odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku: Antoniego Laskowskiego, Marię Walkowską, Jana Busslera  i Edmunda Cylc. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.