Ogłoszenia parafialne 12 maja 2019r.

„Zanim wstanę od stołu, przy którym przeprowadzałem badania, nie pozostaje mi nic innego, jak tylko wznieść oczy i ręce ku niebu pokornie śląc do Stwórcy wszelkiej światłości modlitwę:

<<Wielki jest Bóg nasz i wielka Jego moc, i nieskończona Jego mądrość. Chwalcie Go każde w mowie swojej wy, niebiosa i Ziemio, i Słońce, i księżycu, chwal Go i Ty duszo moja, Jego Pana i Stwórcę.>>”

Johannes Kepler

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA  12.05.2019r.

SŁOWO BOŻE z Ewangelii świętego Jana  (10, 27-30):

„Jezus powiedział:

«Moje owce słuchają mego głosu, a Ja znam je. Idą one za Mną, a Ja daję im życie wieczne. Nie zginą na wieki i nikt nie wyrwie ich z mojej ręki. Ojciec mój, który Mi je dał, jest większy od wszystkich. I nikt nie może ich wyrwać z ręki mego Ojca. Ja i Ojciec jedno jesteśmy».”

OGŁOSZENIA:

Dziś obchodzimy Światowy Dzień Modlitw o Powołania, rozpoczyna się również Światowy Tydzień Modlitw o Powołania. Przypominamy, że przez 27 lat istnienia diecezji z Elbląskiego Seminarium Duchownego wyszło ponad 174 kapłanów. Wciąż potrzeba jednak księży do pracy, dlatego nasze Seminarium czeka na kandydatów. Do wielu młodych Chrystus mówi dziś: pójdź za Mną!

Nabożeństwo majowe codziennie o godz. 17.30. Nabożeństwa majowe w terenie: 12 maja-Laskowice,19 maja-Szramowo,26 maja-Gonty o g. 16.30. (zbiórka rowerzystów przy kościele św. Andrzeja i o godz. 16.00 wyjazd)

Nabożeństwo fatimskie już jutro w poniedziałek 13 maja. W tym dniu nabożeństwo majowe o godz. 18.30 i Msza św. o godz. 19.00, bezpośrednio po niej różaniec fatimski i procesja z figurą M.B. Fatimskiej do kościoła św. Andrzeja.

Dzieci przygotowujące się do I Komunii świętej mają swoje próby w katedrze w poniedziałki i środy o g. 16.30, początek w ten poniedziałek 13 maja.

We wtorek obchodzimy święto św. Macieja Apostoła, w środę wspominamy św. Andrzeja Bobolę – patrona śp. ks. bp. Andrzeja Śliwińskiego. W piątek przypada rocznica poświęcenia kościoła katedralnego w Elblągu.

Jubileusz 82 urodzin obchodzi ks. inf. Jan Oleksy w środę 15 maja, życzymy zdrowia, łask Bożych i opieki Matki Bożej.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.