Ogłoszenia parafialne 5 maja 2019r.

III NIEDZIELA WIELKANOCNA 5. 05.  2019

SŁOWO BOŻE z Ewangelii świętego Jana  (21, 1-14):

„Jezus znowu ukazał się nad Jeziorem Tyberiadzkim. A ukazał się w ten sposób: Byli razem Szymon Piotr, Tomasz, zwany Didymos, Natanael z Kany Galilejskiej, synowie Zebedeusza oraz dwaj inni z Jego uczniów. Szymon Piotr powiedział do nich: «Idę łowić ryby». Odpowiedzieli mu: «Idziemy i my z tobą». Wyszli więc i wsiedli do łodzi, ale tej nocy nic nie ułowili.

A gdy ranek zaświtał, Jezus stanął na brzegu. Jednakże uczniowie nie wiedzieli, że to był Jezus.

A Jezus rzekł do nich: «Dzieci, macie coś do jedzenia?»

Odpowiedzieli Mu: «Nie».

On rzekł do nich: «Zarzućcie sieć po prawej stronie łodzi, a znajdziecie». Zarzucili więc i z powodu mnóstwa ryb nie mogli jej wyciągnąć.

Powiedział więc do Piotra ów uczeń, którego Jezus miłował: «To jest Pan!» Szymon Piotr, usłyszawszy, że to jest Pan, przywdział na siebie wierzchnią szatę – był bowiem prawie nagi – i rzucił się wpław do jeziora. Pozostali uczniowie przypłynęli łódką, ciągnąc za sobą sieć z rybami. Od brzegu bowiem nie było daleko – tylko około dwustu łokci.

A kiedy zeszli na ląd, ujrzeli rozłożone ognisko, a na nim ułożoną rybę oraz chleb. Rzekł do nich Jezus: «Przynieście jeszcze ryb, które teraz złowiliście». Poszedł Szymon Piotr i wyciągnął na brzeg sieć pełną wielkich ryb w liczbie stu pięćdziesięciu trzech. A pomimo tak wielkiej ilości sieć nie rozerwała się. Rzekł do nich Jezus: «Chodźcie, posilcie się!» Żaden z uczniów nie odważył się zadać Mu pytania: «Kto Ty jesteś?», bo wiedzieli, że to jest Pan. A Jezus przyszedł, wziął chleb i podał im – podobnie i rybę.

To już trzeci raz Jezus ukazał się uczniom od chwili, gdy zmartwychwstał.”

OGŁOSZENIA:

Dziś Niedziela Biblijna! W naszych domach i rodzinach – odczytajmy fragment Pisma świętego i ucałujmy księgę Biblii na znak szacunku i miłości.

Msza Święta w intencji tegorocznych maturzystów, będzie odprawiona dziś w kościele św. Andrzeja o godz. 19.30. Zapraszamy maturzystów, rodziców i nauczycieli.

Nabożeństwo ku czci M.B. Loretańskiej codziennie o godz. 17.30. Nabożeństwa majowe w terenie: 5 maja-Stańkowo, 12 maja-Laskowice, 19 maja-Szramowo,26 maja-Gonty godz. 16.30. (zbiórka przy kościele św. Andrzeja i o godz. 16.00 wyjazd).

W poniedziałek przypada święto św. apostołów Filipa i Jakuba, w środę uroczystość św. Stanisława – biskupa i męczennika, patrona Polski.

Za tydzień: Niedziela Dobrego Pasterza. Rozpoczyna ona Tydzień modlitw o powołania.

W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku: śp. Marię Dzienisiewicz. „Wieczny odpoczynek….”

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.