Ogłoszenia parafialne 28 kwietnia 2019r.

 

II NIEDZIELA WIELKANOCNA CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO   14. 04.  2019

SŁOWO BOŻE z Ewangelii świętego Jana  (20, 19-31):

„Wieczorem w dniu zmartwychwstania, tam gdzie przebywali uczniowie, choć drzwi były zamknięte z obawy przed Żydami, przyszedł Jezus, stanął pośrodku i rzekł do nich: «Pokój wam!» A to powiedziawszy, pokazał im ręce i bok. Uradowali się zatem uczniowie, ujrzawszy Pana.

A Jezus znowu rzekł do nich: «Pokój wam! Jak Ojciec Mnie posłał, tak i Ja was posyłam». Po tych słowach tchnął na nich i powiedział im: «Weźmijcie Ducha Świętego! Którym odpuścicie grzechy, są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są im zatrzymane».

Ale Tomasz, jeden z Dwunastu, zwany Didymos, nie był razem z nimi, kiedy przyszedł Jezus. Inni więc uczniowie mówili do niego: «Widzieliśmy Pana!»

Ale on rzekł do nich: «Jeżeli na rękach Jego nie zobaczę śladu gwoździ i nie włożę palca mego w miejsce gwoździ, i ręki mojej nie włożę w bok Jego, nie uwierzę».

A po ośmiu dniach, kiedy uczniowie Jego byli znowu wewnątrz domu i Tomasz z nimi, Jezus przyszedł, choć drzwi były zamknięte, stanął pośrodku i rzekł: «Pokój wam!» Następnie rzekł do Tomasza: «Podnieś tutaj swój palec i zobacz moje ręce. Podnieś rękę i włóż w mój bok, i nie bądź niedowiarkiem, lecz wierzącym».

Tomasz w odpowiedzi rzekł do Niego: «Pan mój i Bóg mój!»

Powiedział mu Jezus: «Uwierzyłeś dlatego, że Mnie ujrzałeś? Błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli».

I wiele innych znaków, których nie zapisano w tej księdze, uczynił Jezus wobec uczniów. Te zaś zapisano, abyście wierzyli, że Jezus jest Mesjaszem, Synem Bożym, i abyście wierząc, mieli życie w imię Jego.”

OGŁOSZENIA:

Rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia Bożego.

Jutro liturgiczny obchód Uroczystości  ku czci św. Wojciechanasz odpust parafialny.

Porządek Mszy Świętej:

godz. 7.00 w kościele św. Andrzeja,

godz. 12.00 w katedrze z udziałem kanoników Pomezańskiej Kapituły Konkatedralnej

 godz. 18.00 z procesją eucharystyczną wokół katedry. Na zakończenie wszystkich Mszy św. okazja do ucałowania relikwii św. Wojciecha.

Od środy 1 maja rozpoczynamy nabożeństwo ku czci NMP z Litanią Loretańską, odprawiane będzie przez cały miesiąc o godz. 17.30.

            W tym tygodniu I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca maja. Wszyscy księża odwiedzą swoich chorych wyjątkowo w I czwartek miesiąca 2 maja.

W piątek 3 maja Uroczystość NMP Królowej Polski – Głównej Patronki naszej Ojczyzny.

Porządek Mszy św.:

7.00, 15.00 i 18.00 w kościele św. Andrzeja,

13.00 w konkatedrze Msza św. za Ojczyznę.

W programie tego dnia mamy o godz. 12.00 uroczystość na cmentarzu komunalnym przy ul. Parkowej pod Pomnikiem Pamięci Pomordowanych na Kresach Wschodnich RP i o godz. 12.30 uroczystość pod Pomnikiem Pamięci przy ul. Kwidzyńskiej. Zapraszamy.

Mały odpust mamy 3 maja w Kaplicy w Sypanicy – Msza św. z nabożeństwem majowym i „majówką” o godz. 15.00.

W sobotę 4 maja wszystkich pielgrzymów i przyjaciół grupy Adalbertus zapraszamy na Apel Jasnogórski w kościele św. Andrzeja na godz. 18.50.

W I sobotę  4 maja w dzień św. Floriana swoje święto obchodzą Strażacy. Obchody Dnia Strażaka z Mszą św. dla druhen i druhów MiG Prabuty w Kołodziejach o godz. 15.00.

W przyszłą niedzielę 5 maja o godz. 19.30 sprawowana będzie Msza Święta w intencji tegorocznych maturzystów w przeddzień rozpoczęcia egzaminów. Zapraszamy wszystkich maturzystów, do udziału we Mszy Świętej

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.