Ogłoszenia parafialne 14 kwietnia 2019r.

NIEDZIELA PALMOWA CZYLI MĘKI PAŃSKIEJ

14 kwietnia 2019 r.

SŁOWO BOŻE z Ewangelii świętego Łukasza (22, 14 – 23, 56):

„Było już około godziny szóstej i mrok ogarnął całą ziemię aż do godziny dziewiątej. Słońce się zaćmiło i zasłona przybytku rozdarła się przez środek. Wtedy Jezus zawołał donośnym głosem: „Ojcze, w Twoje ręce powierzam ducha mego.” Po tych słowach wyzionął ducha.

Na widok tego, co się działo, setnik oddał chwałę Bogu, mówiąc: „Istotnie, człowiek ten był sprawiedliwy.”

Wszystkie też tłumy, które zbiegły się na to widowisko, gdy zobaczyły, co się działo, powracały, bijąc się w piersi. Wszyscy Jego znajomi stali z daleka; a również niewiasty, które Mu towarzyszyły od Galilei, przypatrywały się temu.

A był tam człowiek dobry i sprawiedliwy, imieniem Józef, członek Rady. Nie przystał on na ich uchwałę i postępowanie. Pochodził z miasta żydowskiego, Arymatei, i oczekiwał królestwa Bożego. On to udał się do Piłata i poprosił o ciało Jezusa. Zdjął je z krzyża, owinął w płótno i złożył w grobie wykutym w skale, w którym nikt jeszcze nie był pochowany. Był to dzień Przygotowania i szabat zaczynał jaśnieć. Były przy tym niewiasty, które z Nim przyszły z Galilei. Obejrzały grób i w jaki sposób zostało złożone ciało Jezusa. Po powrocie przygotowały wonności i olejki; lecz zgodnie z przykazaniem zachowały spoczynek w szabat.”

OGŁOSZENIA:

Dziś – Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień – przeżywanie największych tajemnic naszej wiary. Msze św. w Wielki Poniedziałek 15 kwietnia i Wielką Środę 17 kwietnia będą odprawiane w kościele św. Andrzeja o g. 7.00 i 18.00. W Wielki Wtorek 16 kwietnia o g. 7.00 w kościele św. Andrzeja, a Msza św. wieczorna w Katedrze. Po Mszy odprawimy „Drogę Krzyżową” ulicami naszego miasta. Wyjdziemy z Katedry, przejdziemy wokół rynku i powrócimy do Katedry.

Liturgie Triduum Paschalnego :

Msza Wieczerzy Pańskiej – 18.04 Wielki Czwartek godz. 19.00
Liturgia na cześć Męki Pańskiej – 19.04 Wielki Piątek godz. 19.00
Wigilia Paschalna – 20.04 Wielka Sobota godz. 20.00

Liturgie odbędą się w Katedrze św. Wojciecha.

15 minut przed każdą liturgią zapraszamy na  katechezę.

W Wielki Piątek  i Wielką Sobotę o g. 8.00 w Katedrze będą odprawiane „Ciemne Jutrznie”. W Wielki Piątek zapraszamy dzieci na nabożeństwo „Drogi Krzyżowej” na g. 15.30 w Katedrze.

W Wielki Piątek  po Liturgii na cześć Męki Pańskiej odbędzie się „Noc konfesjonałów”. Spowiedź będzie trwała,  do ostatniego penitenta.

Adoracja „Ciemnicy” w Wielki Czwartek do g. 22.00, a rano w Wielki Piątek od g. 8.00 do Liturgii. Adoracja „Grobu Pańskiego” w  Wielki Piątek po Liturgii do g. 22.00 i rano w Wielką Sobotę od g. 8.00 do Liturgii Wigilii Paschalnej. Po Wigilii Paschalnej zapraszamy do wspólnego uwielbienia Zmartwychwstałego Jezusa Chrystusa.

Święcenie Pokarmów w Wielką Sobotę w Katedrze od g. 9.00 co półgodziny do g. 13.00. Na wioskach: Szramowo i Stańkowo o g. 9.00, Kołodzieje i Laskowice o g. 9.30, Sypanica i Klecewo o g. 10.00, Gonty o g. 10.30.

Rezurekcja tradycyjnie z procesją wokół Katedry w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego o g. 6.00.

W Wielki Piątek rozpoczynamy Nowennę do Miłosierdzia Bożego. Będzie odmawiana przed wieczornym nabożeństwem, wyjątkowo  w Wielki Piątek i Wielką Sobotę na 30 min. przed nabożeństwem, a w pozostałe dni na 15 min. przed Mszą św.

Porządek Mszy św.:

I Dzień Świąt w niedzielę 21 kwietnia jak każdą niedzielę, tylko nie ma Mszy św. o godz.: 7.00,

II Dzień Świąt w poniedziałek 22 kwietnia jak w każdą niedzielę, a taca przeznaczona na potrzeby KUL.

Zapraszamy do udziału w pieszej pielgrzymce do Św. Gaju, miejsca męczeńskiej śmierci naszego patrona św. Wojciecha. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę 27 kwietnia wyjście o g. 5.00, a zbiórka przy kościele św. Andrzeja. Zapisy od dziś w zakrystii.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.