Ogłoszenia parafialne 7 kwietnia 2019r.

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 07 kwietnia 2019r.

SŁOWO BOŻE z Ewangelii świętego Jana (8, 1-11):

„Jezus udał się na Górę Oliwną, ale o brzasku zjawił się znów w świątyni. Cały lud schodził się do Niego, a On, usiadłszy, nauczał ich.

Wówczas uczeni w Piśmie i faryzeusze przyprowadzili do Niego kobietę, którą dopiero co pochwycono na cudzołóstwie, a postawiwszy ją pośrodku, powiedzieli do Niego: «Nauczycielu, tę kobietę dopiero co pochwycono na cudzołóstwie. W Prawie Mojżesz nakazał nam takie kamienować. A Ty co powiesz?» Mówili to, wystawiając Go na próbę, aby mieli o co Go oskarżyć.

Lecz Jezus, schyliwszy się, pisał palcem po ziemi. A kiedy w dalszym ciągu Go pytali, podniósł się i rzekł do nich: «Kto z was jest bez grzechu, niech pierwszy rzuci w nią kamieniem». I powtórnie schyliwszy się, pisał na ziemi.

Kiedy to usłyszeli, jeden po drugim zaczęli odchodzić, poczynając od starszych, aż do ostatnich. Pozostał tylko Jezus i kobieta stojąca na środku.

Wówczas Jezus, podniósłszy się, rzekł do niej: «Kobieto, gdzież oni są? Nikt cię nie potępił?» A ona odrzekła: «Nikt, Panie!» Rzekł do niej Jezus: «I Ja ciebie nie potępiam. Idź i odtąd już nie grzesz».”

OGŁOSZENIA:

Witamy w naszej wspólnocie parafialnej O. Tomasza Ewertowskiego ze Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Najświętszej i Niepokalanej Dziewicy Maryi. Ojciec poprowadzi dla nas rekolekcje.

06 kwietnia 2019 w Katedrze św. Mikołaja w Elblągu sakrę biskupią otrzymał ks. kan. dr Wojciech Skibicki i jednocześnie objął urząd bp-a pomocniczego diecezji elbląskiej.

Jałmużnę postną możemy zrealizować m.in. wypełniając zadanie ukryte w „Jajku Radości”. Dziś „Jajko Radości” do zabrania, a do Niedzieli Palmowej mamy czas realizacji zadania.

IV Prabucka Nocna „Droga Krzyżowa” organizowana przez Akcję Katolicką odbędzie się w nocy z 12 na 13 kwietnia.  Rozpoczęcie w Katedrze Mszą św. o g. 18.00 wymarsz ok. g. 18.30. Pamiętajmy o obowiązku wpisania się na listę uczestników oraz o zabraniu na szlak kamizelek odblaskowych.

Ze względu na przeniesioną Mszę św. w piątek 12 kwietnia do Katedry przenosimy też nabożeństwo „Drogi Krzyżowej” dla dorosłych o g. 17.30.

Niedziela Palmowa rozpoczynająca Wielki Tydzień już za tydzień 14 kwietnia. Pamiętajmy, że każda Msza św. w Niedzielę Palmową rozpoczyna się przed wejściem do świątyni błogosławieństwem palm  i procesją.

Spotkanie kandydatów do Bierzmowania w niedzielę 14 kwietnia po Mszy św. sprawowanej w Katedrze o g. 10.00.

Kancelaria parafialna nieczynna w Wielką Sobotę 20 kwietnia.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.