Ogłoszenia parafialne 17 marca 2019r.

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 17 marca 2019r.

SŁOWO BOŻE z Ewangelii świętego Łukasza (9, 28b-36):

„Jezus wziął z sobą Piotra, Jana i Jakuba i wyszedł na górę, aby się modlić. Gdy się modlił, wygląd Jego twarzy się odmienił, a Jego odzienie stało się lśniąco białe. A oto dwóch mężów rozmawiało z Nim. Byli to Mojżesz i Eliasz. Ukazali się oni w chwale i mówili o Jego odejściu, którego miał dopełnić w Jeruzalem. Tymczasem Piotr i towarzysze snem byli zmorzeni. Gdy się ocknęli, ujrzeli Jego chwałę i obydwu mężów, stojących przy Nim.

Gdy oni się z Nim rozstawali, Piotr rzekł do Jezusa: «Mistrzu, dobrze, że tu jesteśmy. Postawimy trzy namioty: jeden dla Ciebie, jeden dla Mojżesza i jeden dla Eliasza». Nie wiedział bowiem, co mówi. Gdy jeszcze to mówił, pojawił się obłok i osłonił ich; zlękli się, gdy weszli w obłok.

A z obłoku odezwał się głos: «To jest Syn mój, Wybrany, Jego słuchajcie!» W chwili gdy odezwał się ten głos, okazało się, że Jezus jest sam.

A oni zachowali milczenie i w owym czasie nikomu nic nie opowiedzieli o tym, co zobaczyli.”

OGŁOSZENIA:

Rekolekcje wielkopostne  w naszej parafii odbędą się w dniach od 7 do 10 kwietnia.

Plan rekolekcji:

Niedziela bez zmian.

Poniedziałek, wtorek i środa:

Msze o 7.00 i 12.00 w kościele św. Andrzeja, z nauką dla dorosłych;

Msza o 16.30 w Katedrze z nauką dla dzieci;

Msza o 18.00 w Katedrze z nauką dla dorosłych.

Sakrament Pokuty i Pojednania przed każdą Mszą św. w poniedziałek, wtorek i środę.

Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w każdy piątek: dla dzieci o godz. 16.30, a dla dorosłych o godz. 17.30 w kościele św. Andrzeja. Nabożeństwo Gorzkich Żali w każdą niedzielę o godz. 17.30 w kościele św. Andrzeja. Zapraszamy.

Uroczystość  św. Józefa Oblubieńca NMP we wtorek 19 marca. Porządek Mszy św.: godz. 7.00 i 12.00 w kościele św. Andrzeja, godz. 18.00 w Katedrze.

Zapraszamy na katechezy liturgiczne w każdą sobotę o godz. 19:00 w salach parafialnych. W ich trakcie omawiamy kolejne części Mszy świętej.

Zachęcamy do udziału w  warsztatach ewangelizacyjno-motywacyjno-rozwojowych dla kobiet. Pierwsza część ma tytuł „Kobieta – ukryta prawda, dobro i piękno”. Wszystkie Panie otrzymają na spotkaniu stosowne materiały. Koszt to 25zł –  dla pań prowadzących. Warsztaty odbędą się w środę 20 marca o godz. 17.30 w salce domu parafialnego.

KANCELARIA PARAFIALNA CZYNNA: poniedziałki i środy od 15.00 do 17.00 i w soboty od 9.00 do 12.00.

TEL: 55 221 86 46;KOM: 725 125 544

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.