Ogłoszenia parafialne 10 marca 2019r.

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 10 marca 2019

SŁOWO BOŻE z Ewangelii świętego Łukasza (4, 1-13):

„Pełen Ducha Świętego, powrócił Jezus znad Jordanu, a wiedziony był przez Ducha na pustyni czterdzieści dni, i był kuszony przez diabła. Nic przez owe dni nie jadł, a po ich upływie poczuł głód. Rzekł Mu wtedy diabeł: «Jeśli jesteś Synem Bożym, powiedz temu kamieniowi, żeby stał się chlebem».

Odpowiedział mu Jezus: «Napisane jest: „Nie samym chlebem żyje człowiek”».

Wówczas powiódł Go diabeł w górę, pokazał Mu w jednej chwili wszystkie królestwa świata i rzekł do Niego: «Tobie dam potęgę i wspaniałość tego wszystkiego, bo mnie są poddane i mogę je dać, komu zechcę. Jeśli więc upadniesz i oddasz mi pokłon, wszystko będzie Twoje».

Lecz Jezus mu odrzekł: «Napisane jest: „Panu, Bogu swemu, będziesz oddawał pokłon i Jemu samemu służyć będziesz”».

Zawiódł Go też do Jerozolimy, postawił na szczycie narożnika świątyni i rzekł do Niego: «Jeśli jesteś Synem Bożym, rzuć się stąd w dół. Jest bowiem napisane: „Aniołom swoim da rozkaz co do ciebie, żeby cię strzegli, i na rękach nosić cię będą, byś przypadkiem nie uraził swej nogi o kamień”».

Lecz Jezus mu odparł: «Powiedziano: „Nie będziesz wystawiał na próbę Pana, Boga swego”».

Gdy diabeł dopełnił całego kuszenia, odstąpił od Niego do czasu.”

OGŁOSZENIA:

Przypominamy, że w czasie Wielkiego Postu praktykujemy czyny pokutne, którymi są: modlitwa, post, jałmużna, uczynki pobożności i miłości, akty umartwienia przez wierniejsze wypełnianie swoich obowiązków, wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych (obowiązuje wszystkich wiernych od 14 roku życia, aż do końca życia), post ścisły (obowiązuje wszystkich od 18 do 60 roku życia) i powstrzymywanie się od udziału w zabawach. W przypadku przewidywanej niemożliwości zachowania pokuty należy uzyskać od proboszcza parafii dyspensę od tego obowiązku lub zamianę na inne uczynki pobożne.

Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w każdy piątek: dla dzieci o g. 16.30, a dla dorosłych o g. 17.30 w kościele św. Andrzeja. Zapraszamy.

Nabożeństwo Gorzkich Żali w każdą niedzielę o g. 17.30  w kościele św. Andrzeja. Zapraszamy.

Spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych w czwartek 14 marca o g. 17.00 w kościele św. Andrzeja.

Zapraszamy na katechezy liturgiczne w każdą sobotę o godz. 19:00 w salach parafialnych.        

Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania w niedziele 17 marca po Mszy św. odprawianej w Katedrze o g. 10.00.

Proponujemy warsztaty ewangelizacyjno-motywacyjno-rozwojowe dla kobiet prowadzone przez kobiety.  Pierwsza część ma tytuł „Kobieta – ukryta prawda, dobro i piękno”. Wszystkie Panie otrzymają na spotkaniu stosowne materiały. Koszt to 25zł –  dla pań prowadzących.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Józef Skrzypek, śp. Józef Mazur i śp. Zenon Sobkiewicz

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.