Ogłoszenia parafialne 3 marca 2019r.

 

III NIEDZIELA ZWYKŁA

OGŁOSZENIA:

Popielec w środę 6 marca 2019r. ,

Porządek Mszy św. :

7.00., 12.00. w kościele św. Andrzeja,

16.30. i 18.00. w katedrze Św. Wojciecha.

W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły tzn. jakościowy i ilościowy. Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych , jeden posiłek do syta dwa posiłki mniejsze dla osób od 18 do 60 roku życia.

Jutro 4 marca 2019r. święto św. Kazimierza Królewicza.

W czasie Wielkiego Postu praktykujemy czyny pokutne, którymi są: modlitwa, post, jałmużna, uczynki pobożności i miłości, akty umartwienia przez wierniejsze wypełnianie swoich obowiązków, wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych (obowiązuje wszystkich wiernych od 14 roku życia, aż do końca życia), post ścisły i powstrzymywanie się od udziału w zabawach. W przypadku przewidywanej niemożliwości zachowania pokuty należy uzyskać od proboszcza parafii dyspensę od tego obowiązku lub zamianę na inne uczynki pobożne.

W tym tygodniu, w Pierwszy Czwartek Miesiąca 7marca 2019r. , Ks. Dawid odwiedzi swoich chorych. Na Mszę św. o godz. 18.00. ku czci św. Józefa zapraszamy wszystkich mężczyzn. Po Mszy św., o godz. !8.40. odbędzie się s[potkanie Rycerzu Kolumba – zapraszamy na nie mężczyzn chcących się włączyć w nasze wielkopostne prace na rzecz parafii.

Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w każdy piątek : dla dzieci o godz. 16.30., a dla dorosłych o godz. 17.30. w kościele św. Andrzeja.

Nabożeństwo Gorzkich Żali w każdą niedzielę o godz. 17.30. w kościele św. Andrzeja.

Zapraszamy na drugą z cyklu katechez liturgicznych o Mszy świętej w przyszłą sobotę 9 marca 2019r. o godz. 19.00. w kościele św. Andrzeja.

Związek małżeński zamierzają zawrzeć:

Wojciech Jurys, kawaler z naszej parafii i Anna Czurak , panna z naszej parafii – zapowiedź III;

Bartłomiej Bojanowski, kawaler zamieszkały w naszej parafii i Małgorzata Sibila, panna zamieszkała w naszej parafii; Bartosz Kamil Gujski, kawaler zamieszkały w naszej parafii i Dominika Daria Wajs, panna zamieszkała w naszej parafii; Korneliusz Lasota, kawaler zamieszkały w parafii Tychnowy i Monika Tomkowska, panna zamieszkała w naszej parafii – zapowiedź I.

Kto by wiedział o przeszkodach powinien powiadomić duszpasterzy naszej parafii.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Edyta Braszkowska i śp. Mirosław Maj. „Wieczny odpoczynek…”Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.