Ogłoszenia parafialne 10 luty 2019r.

V NIEDZIELA ZWYKŁA 10.02.2019r.

SŁOWO BOŻE z Ewangelii świętego Łukasza (5, 1-11):

„Pewnego razu – gdy tłum cisnął się do Jezusa, aby słuchać słowa Bożego, a On stał nad jeziorem Genezaret – zobaczył dwie łodzie stojące przy brzegu; rybacy zaś wyszli z nich i płukali sieci. Wszedłszy do jednej łodzi, która należała do Szymona, poprosił go, żeby nieco odbił od brzegu. Potem usiadł i z łodzi nauczał tłumy.

Gdy przestał mówić, rzekł do Szymona: «Wypłyń na głębię i zarzućcie sieci na połów!» A Szymon odpowiedział: «Mistrzu, całą noc pracowaliśmy i nic nie ułowiliśmy. Lecz na Twoje słowo zarzucę sieci». Skoro to uczynili, zagarnęli tak wielkie mnóstwo ryb, że sieci ich zaczynały się rwać. Skinęli więc na współtowarzyszy w drugiej łodzi, żeby im przyszli z pomocą. Ci podpłynęli; i napełnili obie łodzie, tak że się prawie zanurzały.

Widząc to, Szymon Piotr przypadł Jezusowi do kolan i rzekł: «Wyjdź ode mnie, Panie, bo jestem człowiekiem grzesznym». I jego bowiem, i wszystkich jego towarzyszy w zdumienie wprawił połów ryb, jakiego dokonali; jak również Jakuba i Jana, synów Zebedeusza, którzy byli wspólnikami Szymona.

A Jezus rzekł do Szymona: «Nie bój się, odtąd ludzi będziesz łowił». I wciągnąwszy łodzie na ląd, zostawili wszystko i poszli za Nim.”

O G Ł O S Z E N I A:

Dziękuję wszystkim tym, którzy mogli i chcieli wesprzeć materialnie misjonarza w minioną niedzielę. Bóg zapłać.

W przyszłą niedzielę 17 lutego będziemy gościli w naszej wspólnocie parafialnej przedstawiciela wspólnoty seminaryjnej z Elbląga, który będzie rozprowadzał czasopismo alumnów  „Myślnik klerycki”.

Msze św. w tym tygodniu będą sprawowane w kościele św.  Andrzeja, a w niedzielę normalnie.

Kancelaria parafialna czynna w poniedziałki i środy 15.00-17.00 i soboty 9.00-12.00.

Charytatywny Bal Karnawałowy organizowany przez nasz oddział Akcji Katolickiej  odbędzie się w restauracji 23 lutego o g. 19.00, zapisy do 16 lutego u Pana Andrzeja Słowińskiego.

KANCELARIA PARAFIALNA CZYNNA :

w poniedziałki od 15.00 do 17.00,

w środy od 15.00 do 17.00,

w soboty od 9.00 do 12.00.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.