Ogłoszenia parafialne 27 stycznia 2019r.

III NIEDZIELA ZWYKŁA 27.01.2019r.

SŁOWO BOŻE z Ewangelii świętego Łukasza (1, 1-4; 4, 14-21):

„Wielu już starało się ułożyć opowiadanie o zdarzeniach, które się dokonały pośród nas, tak jak nam je przekazali ci, którzy od początku byli naocznymi świadkami i sługami słowa. Postanowiłem więc i ja zbadać dokładnie wszystko od pierwszych chwil i opisać ci po kolei, dostojny Teofilu, abyś się mógł przekonać o całkowitej pewności nauk, których ci udzielono.

W owym czasie:

Powrócił Jezus mocą Ducha do Galilei, a wieść o Nim rozeszła się po całej okolicy. On zaś nauczał w ich synagogach, wysławiany przez wszystkich.

Przyszedł również do Nazaretu, gdzie się wychował. W dzień szabatu udał się swoim zwyczajem do synagogi i powstał, aby czytać.

Podano Mu księgę proroka Izajasza. Rozwinąwszy księgę, znalazł miejsce, gdzie było napisane: «Duch Pański spoczywa na Mnie, ponieważ Mnie namaścił i posłał Mnie, abym ubogim niósł dobrą nowinę, więźniom głosił wolność, a niewidomym przejrzenie; abym uciśnionych odsyłał wolnymi, abym obwoływał rok łaski Pana».

Zwinąwszy księgę, oddał słudze i usiadł; a oczy wszystkich w synagodze były w Niego utkwione.

Począł więc mówić do nich: «Dziś spełniły się te słowa Pisma, które słyszeliście».”

OGŁOSZENIA:

Odwołany ze względu na Żałobę Narodową – Koncert karnawałowo-noworoczny w wykonaniu zespołu „Artis” i solistów odbędzie się dziś            o g. 19.00 w sali PCKiS.

W sobotę 2 lutego przypada Święto Ofiarowania Pańskiego – Dzień Życia Konsekrowanego. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00, 9.00, 12.00 i 18.00. Przynosimy ze sobą do poświęcenia świece – Gromnice.

W tym tygodniu I piątek miesiąca, z tej okazji księża odwiedzą chorych. Ksiądz Dawid odwiedzi swoich podopiecznych w I czwartek miesiąca –  7 lutego 2019r.

Drugiego lutego przypada – pierwsza sobota lutego. Z tej racji  serdecznie zapraszamy wszystkich byłych i przyszłych pielgrzymów oraz przyjaciół grupy Adalbertus na pielgrzymkowy Apel Jasnogórski do kościoła św. Andrzeja o godz. 18:50.

W naszej wspólnocie parafialnej za tydzień w niedzielę 3 lutego 2019r. będziemy gościli ks. Tomasza Bieleckiego misjonarza z naszej diecezji pracującego w Ameryce Południowej.

Nasz Oddział Akcji Katolickiej zaprasza na V Charytatywny Bal Karnawałowy, który odbędzie się 23 lutego. Koszt zabawy to 110 zł od osoby. Środki zebrane podczas Balu, przekazane zostaną naszemu parafianinowi Danielowi na zakup egzoszkieletu. Zapisy u pana Andrzeja Słowińskiego.

W tym tygodniu odeszła do wieczności śp. Florentyna Klimek. Wieczny odpoczynek racz jej dać  Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci na wieki wieków.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.