Ogłoszenia parafialne – IV Niedziela Wielkanocna 26.04.2015.

 1. Dzisiaj jeszcze zapraszamy na Mszę św. dla niepełnosprawnych o g. 15:00 do kościoła św. Andrzeja.
 2. Eucharystyczny Ruch Młodych ma swoje spotkania w środy o godz. 16:30.
 3. Zapraszamy na adoracje piątkową od godz. 16:00 do 17:30.
 4. W pierwszy piątek miesiąca możliwość spowiedzi przed każdą Mszą św.
 5. W piątek wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika
 6. Od piątku rozpoczyna się miesiąc maj w naszej tradycji poświęcony Matce Boże. Nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny będą codziennie o godz. 17:30 w Konkatedrze. Zachęcamy do odprawiania nabożeństw majowych we wioskach przy krzyżach i kapliczkach tak jak to drzewiej bywało. W pierwszym tygodniu maja modlimy się szczególnie o powołania kapłańskie z naszej parafii i za naszą młodzież o głębokie przeżycie sakramentu bierzmowania, który 5 maja o godz. 18:00.
 7. Za względu na to, że 3 maja wypada w niedzielę Uroczystość NMP Królowej Polski została przeniesiona na sobotę 2 maja. Msze św. będą sprawowane o g. 7:00, 9:00 dla Żywego Różańca w kościele św. Andrzeja i o g. 18:00 w Konkatedrze.
 8. W niedzielę w Święto Narodowe Trzeciego Maja, Msza św. za ojczyznę będzie odprawiona o godz. 13:00 w Konkatedrze św. Wojciecha. Wcześniej:
 • 11:50 – Zbiórka na cmentarzu komunalnym przy ul. Parkowej,
 • 12:00 – Uroczystość pod Pomnikiem Pamięci Pomordowanych na Kresach Wschodnich;
 • 12:15 – Przemarsz pod Pomnik Pamięci przy ul. Kwidzyńskiej,
 • 12:30 – Odczyt okolicznościowy:
 1. W niedzielę 3 maja zapraszamy na czuwanie przed Najświętszym Sakramentem po Mszy św. wieczornej. Będziemy dziękować za dar kapłaństwa i modlić się o nowe powołania kapłańskie. Adorację kończymy odśpiewaniem Apelu. Ze względu na adorację miesięczną w niedzielę wyjątkowo Nabożeństwo Majowe będzie po Mszy św. o godz. 18:00.
 2. Zachęcamy do Głosowania w konkursie Wyjątkowe Podwórko NIVEA powstaną w 40 lokalizacjach, które zbiorą największa liczbę Waszych głosów. Głosowanie trwa od 3 kwietnia do 31 maja i podzielone jest na dwie tury. Z końcem kwietnia poznamy pierwsze 20 zwycięskich lokalizacji, a kolejnych 20 zostanie ogłoszonych z końcem maja. Aby wziąć udział w głosowaniu wystarczy posiadać aktywny adres e-mail. Każdego dnia możesz oddać jeden głos na wybraną przez siebie lokalizację! Zostało tylko cztery dni głosowania możemy mieć w mieście plac zabaw z prawdziwego zdarzenia zależy to tylko od nas.
 3. Spowiedź przed bierzmowaniem będzie w poniedziałek 4 maja o godz. 18:30
 4. Zapowiedzi przedślubne:

Andrzej Stasiewicz, kaw. zam. w Prabutach i Aneta Brych panna zam. w Gradzanowie

Grzegorz Sadowski kaw. zam. w Prabutach i Agnieszka Papis panna zam. w Prabutach

Sławomir Sokołowski, kaw. zam. w Prabutach i Paulina Cieżelewicz, panna zam. w Prabutach

Krzysztof Osiński kaw. zam. w Prabutach i Olga Tomaszewska panna zam. w Warszawie

Dariusz Derdak kaw. zam. w Kźniczce i Barbara Stępka panna zam. w Prabutach,

Marcin Zdrzalik kaw. zam. w Prabutach i Aleksandra Brzóska panna zam. w Trumiejkach

Mateusz Baranow, kaw zam. w Prabutach i Iwona Wesołowska panna zam. w Prabutach,

Sebastian i Magdalena Drozd związani cywilnie zamieszkali w Prabutach,

Mariusz Wiśniewski, kaw. zam. w Prabutach i Marta Kłak, panna zam. w Dzierzgoniu,

 1. W tym tygodniu pożegnaliśmy w naszej parafii: Stanisława Majewskiego i Zbigniewa Reszke.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.