Ogłoszenia parafialne 13 stycznia 2019r.

„Jak można podziwiać cudny porządek, jakim Bóg nasz kieruje wszechświatem, nie poczuwając się do uporządkowania życia, do zdobywania cnót, do przyznania najpierw i we wszystkich rzeczach Stwórcy, jako źródła wszystkiego dobra.”

Mikołaj Kopernik

ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO      13.01.2019r.  

SŁOWO BOŻE z Ewangelii świętego Łukasza (3, 15-16. 21-22):

„Gdy lud oczekiwał z napięciem i wszyscy snuli domysły w sercach co do Jana, czy nie jest Mesjaszem, on tak przemówił do wszystkich: «Ja was chrzczę wodą; lecz idzie mocniejszy ode mnie, któremu nie jestem godzien rozwiązać rzemyka u sandałów. On będzie was chrzcił Duchem Świętym i ogniem».

Kiedy cały lud przystępował do chrztu, Jezus także przyjął chrzest. A gdy się modlił, otworzyło się niebo i Duch Święty zstąpił nad Niego, w postaci cielesnej niby gołębica, a z nieba odezwał się głos: «Ty jesteś moim Synem umiłowanym, w Tobie mam upodobanie».”

OGŁOSZENIA:

PCKiS w Prabutach zaprasza na Koncert Noworoczny w wykonaniu zespołu „ARTIS” i solistów w sobotę 19 stycznia na godz.17.00 do sali PCKiS-u.

Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania w przyszłą niedzielę 20 stycznia po Mszy św. w Katedrze odprawionej o godz. 10.00.

Jubileusz kapłaństwa (57-mą rocznicę) obchodzi jutro ks. Inf. Jan Oleksy.       14 stycznia 1962 roku ks. Bp Drzazga w Olsztynie wyświęcił 24 kapłanów, połowa cieszy się stanem seniora-emeryta, a druga połowa odeszła już do wieczności. Pamiętajmy o jubilacie w modlitwie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.