Ogłoszenia parafialne 23 grudnia 2018r.

Przyszła nareszcie chwila ciszy uroczystej,
Stało się – między ludzi wszedł
Mistrz – Wiekuisty

Cyprian Kamil Norwid

IV NIEDZIELA ADWENTU 23.12.2018

SŁOWO BOŻE z Ewangelii świętego Łukasza (1, 39-45):

W tym czasie Maryja wybrała się i poszła z pośpiechem w góry do pewnego miasta w ziemi Judy. Weszła do domu Zachariasza i pozdrowiła Elżbietę.

Gdy Elżbieta usłyszała pozdrowienie Maryi, poruszyło się dzieciątko w jej łonie, a Duch Święty napełnił Elżbietę. Wydała ona głośny okrzyk i powiedziała:

«Błogosławiona jesteś między niewiastami i błogosławiony jest owoc Twojego łona. A skądże mi to, że Matka mojego Pana przychodzi do mnie? Oto bowiem, skoro głos Twego pozdrowienia zabrzmiał w moich uszach, poruszyło się z radości dzieciątko w moim łonie. Błogosławiona jest, która uwierzyła, że spełnią się słowa powiedziane Jej od Pana».”

OGŁOSZENIA:

Jutro 24 grudnia Wigilia Narodzenia Pańskiego. Porządek Mszy św. Pasterskich: w kaplicy szpitalnej o g. 21.00, w Sypanicy o g. 21.00, w Katedrze o g. 22.00 i 24.00. Po Pasterce o północy zapraszamy do ogniska, przy którym będziemy  śpiewali kolędy i próbowali grzańca.

Wieczerzę wigilijną rozpoczynamy od przeczytania fragmentu z Ewangelii  według św. Łukasza z rozdziału drugiego. Następnie wspólna modlitwa i łamanie się opłatkiem. W trakcie Wieczerzy zachęcamy do śpiewania  kolęd.

Oktawa Bożego Narodzenia będzie trwała do 1 stycznia 2019 roku, a okres Narodzenia Pańskiego do 8 stycznia 2019 roku.

Porządek Mszy św. – 25 grudnia w I Dzień Świąt nie ma Mszy o g. 7.00.  26 grudnia czyli w II Dzień Świąt jak w każdą niedzielę. Wysłuchamy wtedy listu z KUL-u, a taca przeznaczona będzie na potrzeby tej uczelni.

Zapraszamy na IV Wieczór Chwały – prawie Sylwestrowy Wieczór Chwały, ponieważ odbędzie się on 30 grudnia 2018 roku. Początek o godz. 19.00 w Kościele św. Andrzeja. Będzie to doskonała okazja, żeby razem z Bogiem podsumować kończący się rok.

Święto Świętej Rodziny za tydzień w niedzielę 30 grudnia.  W poniedziałek 31 grudnia zakończenie roku kalendarzowego 2018.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Jan Gunajew i śp. Jan Leszek Orłowski. „Wieczny odpoczynek….” 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.