Ogłoszenia parafialne 25 listopada 2018r.

„Nie przykładajcie waszej miary do mojego Królestwa, bo to jest zła miara. Jestem Królem, który umiera na krzyżu wśród złoczyńców, Zbawicielem który was wyzwala przez własną klęskę.”

Fragment książki Ojca Tomasza Kwiecień

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA,

KRÓLA WSZECHŚWIATA             25.11.2018r.

SŁOWO BOŻE z Ewangelii świętego Jana (18, 33b-37):

„Piłat powiedział do Jezusa: «Czy Ty jesteś Królem żydowskim?»

Jezus odpowiedział: «Czy to mówisz od siebie, czy też inni powiedzieli ci o Mnie?»

Piłat odparł: «Czy ja jestem Żydem? Naród Twój i arcykapłani wydali mi Ciebie. Co uczyniłeś?»

Odpowiedział Jezus: «Królestwo moje nie jest z tego świata. Gdyby królestwo moje było z tego świata, słudzy moi biliby się, abym nie został wydany Żydom. Teraz zaś królestwo moje nie jest stąd».

Piłat zatem powiedział do Niego: «A więc jesteś królem?»

Odpowiedział Jezus: «Tak, jestem królem. Ja się na to narodziłem i na to przyszedłem na świat, aby dać świadectwo prawdzie. Każdy, kto jest z prawdy, słucha mojego głosu».”

OGŁOSZENIA:

„Wypominki”  codziennie o g. 17.30, a Msza św. zbiorowa za zmarłych – „Gregorianka”         o g. 18.00. Zapraszamy.

Dziś ostatnia niedziela roku liturgicznego, a zarazem Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Za tydzień 2 grudnia – I Niedziela Adwentu – rozpoczynamy wewnętrzne (duchowe) i zewnętrzne przygotowania  do Świąt Bożego Narodzenia. Rekolekcje Adwentowe  w dniach 16-19 grudnia (od niedzieli do środy) poprowadzi ks. Jarosław Plis.

Mały Odpust ku czci św. Andrzeja Apostoła odbędzie się 30 listopada. Uroczysta Msza będzie sprawowana o g. 18.00. Jest to piątek dlatego na czas radosnego świętowania udzielam dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

Taca na potrzeby Seminarium wyniosła – 3.642 zł. Bóg zapłać w imieniu Wspólnoty seminaryjnej.

Spotkanie z rodzicami dzieci komunijnych – rocznicowych  w sprawie rozliczenia Komunii św. – dziś po Mszy św. o g. 11.30.

Spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w poniedziałek 26 listopada w kościele św. Andrzeja o g. 17.00.

Spotkanie Akcji Katolickiej we wtorek 27 listopada o g. 19.00 w sali w Domu parafialnym.

Pielgrzymka na uroczystości „Radia Maryja”: 01.12.2018, wyjazd       o godz. 7.00 z parkingu przy ulicy Łąkowej.

Dzieci od 2 lat do III klasy Szkoły podstawowej włącznie przynoszą za tydzień w niedzielę 2 grudnia do świątyni podpisanego i czystego buta, a odbiorą go z rąk św. Mikołaja w czwartek 6 grudnia o g. 16.30.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Marianna Mendalka i śp. Krystian Śmiechowski . „Wieczny odpoczynek….”