Ogłoszenia parafialne 4 listopada 2018r.

XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA 04.11.2018

SŁOWO BOŻE z Ewangelii świętego Marka (12, 28b-34):

„Jeden z uczonych w Piśmie podszedł do Jezusa i zapytał Go: «Które jest pierwsze ze wszystkich przykazań?»

Jezus odpowiedział: «Pierwsze jest: „Słuchaj, Izraelu, Pan Bóg nasz jest jedynym Panem. Będziesz miłował Pana, Boga swego, całym swoim sercem, całą swoją duszą, całym swoim umysłem i całą swoją mocą”. Drugie jest to: „Będziesz miłował swego bliźniego jak siebie samego”. Nie ma innego przykazania większego od tych».

Rzekł Mu uczony w Piśmie: «Bardzo dobrze, Nauczycielu, słusznie powiedziałeś, bo Jeden jest i nie ma innego prócz Niego. Miłować Go całym sercem, całym umysłem i całą mocą i miłować bliźniego jak siebie samego znaczy daleko więcej niż wszystkie całopalenia i ofiary».

Jezus, widząc, że rozumnie odpowiedział, rzekł do niego: «Niedaleko jesteś od królestwa Bożego». I nikt już nie odważył się Go więcej pytać.”

 

OGŁOSZENIA:

Miesiąc listopad to czas modlitwy za naszych bliskich zmarłych, codziennie o g. 17.30 – „Wypominki” z Koronką do Miłosierdzia Bożego i Msza św. zbiorowa za zmarłych – „Gregorianka”  bezpośrednio po nabożeństwie. Zapraszamy.

Od 1 do 8 listopada włącznie można zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Jest to odpust pod zwykłymi warunkami. Odpust zupełny można zyskać dla jednej duszy w czyśćcu cierpiącej jeden raz na dzień.

Serdecznie dziękujemy wszystkim którzy przyczynili się do godnego przeżycia uroczystości Wszystkich Świętych i Wszystkich wiernych zmarłych. Policji, Prabuckiemu Centrum Kultury i Sportu, Liturgicznej Służbie Ołtarza, Panu Kościelnemu, Panu Organiście, Panom Szafarzom dziękujemy za pomoc
w organizację i przeprowadzeniu uroczystości na cmentarzu. Młodzieży dziękujemy za inicjatywę i wykonanie Litanii Miast.

Zachęcamy do wzięcia udziału w pokutnej pielgrzymce do sanktuarium św. Antoniego w Suszu, która odbędzie się w sobotę 17 listopada. Szczegółowe informacje i zapisy są przyjmowane w zakrystii do 11 listopada.

W przyszłą niedzielę przypada setna rocznica odzyskanie przez Polskę niepodległości. W tym dniu zapraszamy na Mszę świętą sprawowaną w intencji Ojczyzny w katedrze o g. 13.00. Zapraszamy.

 W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności: śp. Jan Szymski, śp. Marek Łoś, śp. Longin Grabka, śp. Hanna Storozhenko, śp. Alicja Kazaniecka i śp. Krystyna Morrissy.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.