Ogłoszenia parafialne 28 października 2018r.

„Twoja wiara cię uzdrowiła.”

                                                               Jezus Chrystus

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA               28.10.2018r.

SŁOWO BOŻE z Ewangelii świętego Marka (10, 46b-52):

„Gdy Jezus wraz z uczniami i sporym tłumem wychodził z Jerycha, niewidomy żebrak, Bartymeusz, syn Tymeusza, siedział przy drodze. A słysząc, że to jest Jezus z Nazaretu, zaczął wołać: «Jezusie, Synu Dawida, ulituj się nade mną!» Wielu nastawało na niego, żeby umilkł. Lecz on jeszcze głośniej wołał: «Synu Dawida, ulituj się nade mną!»

Jezus przystanął i rzekł: «Zawołajcie go». I przywołali niewidomego, mówiąc mu: «Bądź dobrej myśli, wstań, woła cię». On zrzucił z siebie płaszcz, zerwał się na nogi i przyszedł do Jezusa.

A Jezus przemówił do niego: «Co chcesz, abym ci uczynił?»

Powiedział Mu niewidomy: «Rabbuni, żebym przejrzał».

Jezus mu rzekł: «Idź, twoja wiara cię uzdrowiła». Natychmiast przejrzał i szedł za Nim drogą.”

 

OGŁOSZENIA:

Uroczystość Wszystkich Świętych przypada w ten czwartek   1 listopada, porządek Mszy św. : w kościele św. Andrzeja  – 7.00, 8.30, 18.00 w Katedrze św. Wojciecha o g. 10.00 po tej Mszy św. odbędzie się procesja na Cmentarz. Na Cmentarzu Msza św. będzie odprawiona  o g. 11.30. Bezpośrednio po tej Mszy św. będzie można jeszcze  prosić o poświęcenie  pomników.

Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych w piątek 2 listopada porządek Mszy św. w kościele św. Andrzeja o g. 7.00, 12.00 i 15.00 bez adoracji Najświętszego Sakramentu (tylko z błogosławieństwem) i w Katedrze św. Wojciecha o g. 18.00.

Od 1 do 8 listopada włącznie (Oktawa), można zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Jest to odpust pod zwykłymi warunkami. Odpust zupełny można zyskać dla jednej duszy w czyśćcu cierpiącej jeden raz na dzień.

Miesiąc listopad to czas modlitwy za naszych bliskich zmarłych, codziennie o g. 17.30 – „Wypominki”  z Koronką do Miłosierdzia Bożego  i Msza św. zbiorowa za zmarłych – „Gregorianka”  bezpośrednio po nabożeństwie. Zapraszamy.

W tym tygodniu I czwartek, I piątek i I sobota m-ca listopada. W I piątek 2 listopada odwiedziny chorych od g. 9.00.

W najbliższą sobotę na godz. 18:50, jak co miesiąc zapraszamy na Apel Jasnogórski z grupą pielgrzymkową Adalbertus Prabuty-Susz. W listopadzie pragniemy polecać Bogu i Matce Najświętszej zmarłych pielgrzymów, ofiarodawców i przyjaciół Elbląskiej Pieszej Pielgrzymki.

W odpowiedzi na apel Papieża Franciszka który zaprasza do „modlitwy i pokuty za grzechy wspólnoty Kościoła”, zachęcamy aby  w sobotę 17 listopada podjąć trud Pielgrzymki pokutnej. Wyruszymy z Prabut do Sanktuarium św. Antoniego – patrona spraw beznadziejnych w Suszu. Pielgrzymka rozpocznie się o godzinie 8.00, a zakończy około 13.30. Po więcej informacji i zapisy zapraszamy do Zakrystii.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.