Ogłoszenia parafialne 21 października 2018r.

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA                21.10.2018r.

 

SŁOWO BOŻE z Ewangelii świętego Marka (10, 35-45):

„Jakub i Jan, synowie Zebedeusza, podeszli do Jezusa i rzekli: «Nauczycielu, pragniemy, żebyś nam uczynił to, o co Cię poprosimy».

On ich zapytał: «Co chcecie, żebym wam uczynił?»

Rzekli Mu: «Daj nam, żebyśmy w Twojej chwale siedzieli jeden po prawej, a drugi po lewej Twej stronie».

Jezus im odparł: «Nie wiecie, o co prosicie. Czy możecie pić kielich, który Ja mam pić, albo przyjąć chrzest, którym Ja mam być ochrzczony?»

Odpowiedzieli Mu: «Możemy».

Lecz Jezus rzekł do nich: «Kielich, który Ja mam pić, wprawdzie pić będziecie; i chrzest, który Ja mam przyjąć, wy również przyjmiecie. Nie do Mnie jednak należy dać miejsce po mojej stronie prawej lub lewej, ale dostanie się ono tym, dla których zostało przygotowane».

Gdy usłyszało to dziesięciu pozostałych, poczęli oburzać się na Jakuba i Jana. A Jezus przywołał ich do siebie i rzekł do nich:

«Wiecie, że ci, którzy uchodzą za władców narodów, uciskają je, a ich wielcy dają im odczuć swą władzę. Nie tak będzie między wami. Lecz kto by między wami chciał się stać wielkim, niech będzie sługą waszym.

A kto by chciał być pierwszym między wami, niech będzie niewolnikiem wszystkich. Bo i Syn Człowieczy nie przyszedł, aby mu służono, lecz żeby służyć i dać swoje życie jako okup za wielu».”

OGŁOSZENIA:

Dziś gościmy w naszej wspólnocie parafialnej ks. Tomasza Kaczora.

Dzisiejsza „taca” przeznaczona będzie na cele inwestycyjne i na potrzeby Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Bóg zapłać za złożone ofiary.

Dziś w całej Polsce odbywa się   liczenie wiernych. Liczona jest ilość osób uczestniczących we Mszy świętej oraz ilość osób przyjmujących Komunię świętą.

Spotkanie Akcji Katolickiej we wtorek 23 października o g. 19.00  w salce parafialnej. Przypominamy o „Kapsule Czasu” możemy przynosić pamiątkowe zdjęcia lub przedmioty do 10 listopada.

Spotkanie kandydatów do bierzmowania wraz z rodzicami  w przyszłą niedzielę 28 października po Mszy św. o g. 10.00 w Katedrze. Obecność obowiązkowa.

Poświęcenie nowych pomników na Cmentarzu za tydzień  w niedzielę 28 października o g. 15.00. Jeden z kapłanów wejdzie na cmentarz  od ul. Parkowej, drugi od ul. Zielnej.

Zapraszamy do udziału w III Wieczorze Chwały, w czasie którego będziemy rozważać Pismo Święte i modlić się tak jak potrafimy. To nabożeństwo o wyjątkowej atmosferze, z dużą ilością pięknego śpiewu odbędzie się za tydzień w niedzielę 28 października o godz. 19.00 w Kościele św. Andrzeja.

Przypominamy, że kartki na „Wypominki” i „Gregoriankę” wyłożone są na bocznych ołtarzach. Wypełnione kartki składamy na tacę, w zakrystii lub w kancelarii.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Henryk Jastalski  i śp. Maria Czarnecka. „Wieczny odpoczynek….”

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.