Ogłoszenia parafialne 7 października 2018r.

Bóg fundamentem rodziny i naszą nadzieją

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA           07.10.2018

 

SŁOWO BOŻE z Ewangelii świętego Marka (10, 2-16):

„Faryzeusze przystąpili do Jezusa, a chcąc Go wystawić na próbę, pytali Go, czy wolno mężowi oddalić żonę.

Odpowiadając, zapytał ich: «Co wam przykazał Mojżesz?»

Oni rzekli: «Mojżesz pozwolił napisać list rozwodowy i oddalić».

Wówczas Jezus rzekł do nich: «Przez wzgląd na zatwardziałość serc waszych napisał wam to przykazanie. Lecz na początku stworzenia Bóg stworzył ich jako mężczyznę i kobietę: dlatego opuści człowiek ojca swego i matkę i złączy się ze swoją żoną, i będą oboje jednym ciałem. A tak już nie są dwojgiem, lecz jednym ciałem. Co więc Bóg złączył, tego niech człowiek nie rozdziela».

W domu uczniowie raz jeszcze pytali Go o to. Powiedział im: «Kto oddala swoją żonę, a bierze inną, popełnia względem niej cudzołóstwo. I jeśli żona opuści swego męża, a wyjdzie za innego, popełnia cudzołóstwo».

Przynosili Mu również dzieci, żeby ich dotknął; lecz uczniowie szorstko zabraniali im tego.

A Jezus, widząc to, oburzył się i rzekł do nich: «Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie, nie przeszkadzajcie im; do takich bowiem należy królestwo Boże. Zaprawdę, powiadam wam: Kto nie przyjmie królestwa Bożego jak dziecko, ten nie wejdzie do niego».

I biorąc je w objęcia, kładł na nie ręce i błogosławił je.”

 

OGŁOSZENIA:

Bardzo serdecznie witam w naszej wspólnocie parafialnej Księży Pallotynów ks. Damiana i ks. Jerzego naszych prowadzących, trenerów  i przewodników ośmiodniowych ćwiczeń duchowych jakie dziś rozpoczynamy. Przewodnim tematem naszych Misji Parafialnych jest zdanie – „Bóg fundamentem rodziny i naszą nadzieją”. W poniedziałek  (08.10) – odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych; we wtorek (09.10) – odnowienie przyrzeczeń małżeńskich; w środę (10.10) – odnowienie relacji z Bogiem i bliźnim w sakramencie  pokuty  i pojednania, w czwartek (11.10) – dzień pamięci modlitewnej o zmarłych – różaniec i Msza św. na cmentarzu przy ul. Parkowej; w piątek (12.10) – dzień postu, sakrament chorych i nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami miasta; w sobotę (13.10) – dzień maryjny z procesją fatimską z Katedry św. Wojciecha do kościoła św. Andrzeja. Zapraszamy.

Wszystkie nabożeństwa do obiadu będą sprawowane w kościele św. Andrzeja, a popołudniowe w Katedrze św. Wojciecha tj. zaznaczono  w programie misji i tylko te nabożeństwa, które są w programie będą odprawiane.

XVIII Dzień Papieski organizowany przez Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” przypada w tym roku na niedzielę 14 października i w całej Polsce zbierane są ofiary na Fundację. U nas to zakończenie Misji św. i taca będzie przeznaczona dla Księży Pallotynów jako podziękowanie za przeprowadzone ćwiczenia duchowe. W niedzielę 14 października (druga niedziela m-ca) przypada „taca inwestycyjna”, którą też musimy przenieść. Dlatego też, „tacę” za tydzień  w niedzielę 21 października ogłaszam jako inwestycyjną i na potrzeby Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” myślę, że jakoś da się wszystkich obdzielić.

Dziękuję wszystkim naszym wspólnotom, grupom modlitewnym i ich przedstawicielom, chórowi, współpracownikom świeckim oraz kapłanom  za przygotowanie i czynne uczestnictwo we Mszy św. w niedzielę 30 września  z uroczystym wprowadzeniem relikwii św. Wojciecha do naszej Katedry pod przewodnictwem Ks. Abp-a  Józefa Kowalczyka. Bóg zapłać. Relikwie otrzymaliśmy na stałe.

W Kancelarii jest już Księga intencji mszalnych na przyszły rok 2019. Serdecznie zapraszamy, aby zamawiać Msze na kolejny rok kalendarzowy.

W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności: śp. Stanisława Bakaj. „Wieczny odpoczynek….”

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.