Ogłoszenia parafialne 30 września 2018r.

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA  30.09.2018 r.

SŁOWO BOŻE z Ewangelii świętego Marka (9, 38-43. 45. 47-48):

„Apostoł Jan rzekł do Jezusa: «Nauczycielu, widzieliśmy kogoś, kto nie chodzi z nami, jak w Twoje imię wyrzucał złe duchy, i zaczęliśmy mu zabraniać, bo nie chodzi z nami».

Lecz Jezus odrzekł: «Przestańcie zabraniać mu, bo nikt, kto uczyni cud w imię moje, nie będzie mógł zaraz źle mówić o Mnie. Kto bowiem nie jest przeciwko nam, ten jest z nami.

Kto wam poda kubek wody do picia, dlatego, że należycie do Chrystusa, zaprawdę, powiadam wam, nie utraci swojej nagrody.

A kto by się stał powodem grzechu dla jednego z tych małych, którzy wierzą, temu lepiej byłoby kamień młyński uwiązać u szyi i wrzucić go w morze.

Jeśli zatem twoja ręka jest dla ciebie powodem grzechu, odetnij ją; lepiej jest dla ciebie ułomnym wejść do życia wiecznego, niż z dwiema rękami pójść do piekła w ogień nieugaszony. I jeśli twoja noga jest dla ciebie powodem grzechu, odetnij ją; lepiej jest dla ciebie chromym wejść do życia, niż z dwiema nogami być wrzuconym do piekła. Jeśli twoje oko jest dla ciebie powodem grzechu, wyłup je; lepiej jest dla ciebie jednookim wejść do królestwa Bożego, niż z dwojgiem oczu być wrzuconym do piekła, gdzie robak ich nie ginie i ogień nie gaśnie».”

OGŁOSZENIA:

Rozpoczyna się miesiąc październik – miesiąc maryjny. Nabożeństwo Różańcowe już od jutra przez cały miesiąc o g. 17.30, dodatkowo dla dzieci i młodzieży we wtorki i czwartki o g. 16.30.

W tym tygodniu I czwartek, I piątek i I sobota m-ca października. Odwiedziny chorych w I piątek m-ca 5 października od g. 9.00.

Misje Święte rozpoczynamy już za tydzień – 7 października i będą trwały do 14 października. Program misji św. będzie realizowany wokół myśli – „Bóg fundamentem rodziny i naszą nadzieją”: w poniedziałek – odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych; we wtorek – odnowienie przyrzeczeń małżeńskich; w środę – sakrament pokuty i pojednania, w czwartek – pamięć o zmarłych – różaniec i Msza św. na cmentarzu przy ul. Parkowej; w piątek – nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami miasta; w sobotę procesja fatimska z Katedry św. Wojciecha do kościoła św. Andrzeja. Zapraszamy.

Biuro Radia „Maryja” otwarte w każdą środę (od 3 października) w godz: 16.00-17.30 w salce w domu parafialnym.

Spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas w środę 3 października o g. 19.00.

Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania roku I w czwartek 4 października o g. 18.30 w Katedrze św. Wojciecha.

Comiesięczny Apel Jasnogórski w sobotę 6 października o g. 19.00  w kościele św. Andrzeja.

W nowej edycji Budżetu Obywatelskiego Miasta i Gminy Prabuty rywalizuje 16 projektów, w tym projekt mieszkańców ul. Warszawskiej pn. „Renowacja figurki Matki Bożej Niepokalanej” jest to projekt nr 12; głosować mogą wszyscy mieszkańcy Miasta i Gminy Prabuty.

W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności: śp. Agnieszkę Cynk i śp. Zdzisława Słotwińskiego. „Wieczny odpoczynek….”

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii, Ogłoszenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.