Ogłoszenia parafialne 10 czerwca 2018r.

X NIEDZIELA ZWYKŁA                10 czerwca 2018r.

SŁOWO BOŻE z Ewangelii świętego Marka (3, 20-35):

„Jezus przyszedł z uczniami swoimi do domu, a tłum znów się zbierał, tak że nawet posilić się nie mogli. Gdy to posłyszeli Jego bliscy, wybrali się, żeby Go powstrzymać. Mówiono bowiem: «Odszedł od zmysłów».

A uczeni w Piśmie, którzy przyszli z Jerozolimy, mówili: «Ma Belzebuba i mocą władcy złych duchów wyrzuca złe duchy».

Wtedy przywołał ich do siebie i mówił im w przypowieściach: «Jak może Szatan wyrzucać Szatana? Jeśli jakieś królestwo jest wewnętrznie skłócone, takie królestwo nie może się ostać. I jeśli dom wewnętrznie jest skłócony, to taki dom nie będzie mógł się ostać. Jeśli więc Szatan powstał przeciw sobie i jest z sobą skłócony, to nie może się ostać, lecz koniec z nim. Nikt nie może wejść do domu mocarza i sprzęt mu zagrabić, jeśli mocarza wpierw nie zwiąże, i dopiero wtedy dom jego ograbi.

Zaprawdę, powiadam wam: Wszystkie grzechy i bluźnierstwa, których by się ludzie dopuścili, będą im odpuszczone. Kto by jednak zbluźnił przeciw Duchowi Świętemu, nigdy nie otrzyma odpuszczenia, lecz winien jest grzechu wiecznego». Mówili bowiem: «Ma ducha nieczystego».

Tymczasem nadeszła Jego Matka i bracia i stojąc na dworze, posłali po Niego, aby Go przywołać.

A tłum ludzi siedział wokół Niego, gdy Mu powiedzieli: «Oto Twoja Matka i bracia na dworze szukają Ciebie».

Odpowiedział im: «Któż jest moją matką i którzy są moimi braćmi?»

I spoglądając na siedzących dokoła Niego, rzekł: «Oto moja matka i moi bracia. Bo kto pełni wolę Bożą, ten jest Mi bratem, siostrą i matką».”

OGŁOSZENIA:

Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie o g. 17.30. Zapraszamy.

Dziś gościmy w naszej parafii O. Radosława z Zakonu Franciszkanów z Niepokalanowa z relikwiarzem doczesnych szczątków św. Maksymiliana Marii Kolbego. Bardzo serdecznie witamy.

W przyszłą niedzielę 17 czerwca zapraszamy na Festyn Parafialny – „Parafiadę”, rozpocznie się po Mszy św. odprawionej o g. 13.00    w Katedrze św. Wojciecha (ok. g. 14.00), wszystko odbędzie się wokoło Katedry. Prosimy parafianki i parafian o upieczenie ciasta i ofiarowanie go na festyn, wystąpi przed nami Bartek Schubert  z programu „Mam talent”, będzie aukcja, plac zabaw  i wiele innych trakcji, wszystkie zebrane ofiary w czasie „Parafiady” są przeznaczone na kolonie i wyjazdy wakacyjne dla dzieci z naszej parafii.

Pielgrzymka do Sanktuarium M.B. Niepokalanej do Niepokalanowa odbędzie się w sobotę 23 czerwca, wyjazd o g. 5.00 powrót ok. g. 22.00/23.00. Zbiórka przy kościele św. Andrzeja. Koszt przy pełnym autokarze 45 zł. Zapisy w zakrystii.

Zapraszamy do udziału w pielgrzymce „Radia Maryja” do Lichenia i Częstochowy w dniach 7-8 lipca organizowanej przez nasze biuro. Zapisy  w zakrystii lub u P. Heleny Niczyporuk.

W minionym tygodniu odeszła do wieczności: Helena Majkrzak.  „Wieczny odpoczynek….”