Ogłoszenia parafialne 3 czerwca 2018r.

IX NIEDZIELA ZWYKŁA                     3 czerwca 2018r.

SŁOWO BOŻE z Ewangelii świętego Marka (2, 23 – 3, 6):

„Pewnego razu, gdy Jezus przechodził w szabat pośród zbóż, uczniowie Jego zaczęli po drodze zrywać kłosy. Na to faryzeusze mówili do Niego: «Patrz, czemu oni czynią w szabat to, czego nie wolno?»

On im odpowiedział: «Czy nigdy nie czytaliście, co uczynił Dawid, kiedy znalazł się w potrzebie i poczuł głód, on i jego towarzysze? Jak wszedł do domu Bożego za Abiatara, najwyższego kapłana, i jadł chleby pokładne, które tylko kapłanom jeść wolno; i dał również swoim towarzyszom».

I dodał: «To szabat został ustanowiony dla człowieka, a nie człowiek dla szabatu. Zatem Syn Człowieczy jest Panem także szabatu».
Wszedł znowu do synagogi. Był tam człowiek, który miał uschniętą rękę. A śledzili Go, czy uzdrowi go w szabat, żeby Go oskarżyć.

On zaś rzekł do człowieka z uschłą ręką: «Podnieś się na środek!» A do nich powiedział: «Co wolno w szabat: uczynić coś dobrego, czy coś złego? Życie uratować czy zabić?» Lecz oni milczeli. Wtedy spojrzawszy na nich dokoła z gniewem, zasmucony z powodu zatwardziałości ich serc, rzekł do człowieka: «Wyciągnij rękę!» Wyciągnął, i ręka jego stała się znów zdrowa.

A faryzeusze wyszli i ze zwolennikami Heroda zaraz się naradzali przeciwko Niemu, w jaki sposób Go zgładzić.”

OGŁOSZENIA:

Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie o g. 17.30. Zapraszamy.

Uroczystość I Komunii św. zakończyliśmy w piątek 1 czerwca. Po raz pierwszy do Komunii św. przystąpiły 134 dzieci naszej parafii. Jeszcze raz dziękuję  Paniom Katechetkom, Panu Organiście, Panu Kościelnemu, Scholi Dziecięcej za czas poświęcony w przygotowania tej uroczystości i cały Biały Tydzień; rodzicom dzieci pierwszokomunijnych dziękuję za współpracę szczególnie Komitetowi Rodziców i wszystkim rodzicom za złożony dar ołtarza i ofiarowanie do naszych kościołów:  8 sztuk  lichtarzy, 2 sztuk vascula z serwetnikiem, 3 kompletów ampułek, lawaterza i trybularza z łódką. Bóg zapłać.

Wyrazy podziękowania kieruję do wszystkich zaangażowanych w Uroczystość „Bożego Ciała” .

W piątek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Uroczystość znosi obowiązek postu piątkowego. W sobotę przypada liturgiczne wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi.

Spotkanie dla kandydatów przygotowujących się do Bierzmowania grupy I za tydzień w niedzielę 10 czerwca po Mszy św. o g. 10.00 w Katedrze św. Wojciecha.

Niespodzianka za tydzień w niedzielę 10 czerwca na wszystkich Mszach św. będziemy gościli w naszej parafii OO. Franciszkanów  z Niepokalanowa z relikwiarzem doczesnych szczątków św. Maksymiliana Marii Kolbego.

Następnie w sobotę 23 czerwca udamy się pielgrzymką autokarową do Sanktuarium M.B. Niepokalanej do Niepokalanowa. Zapraszamy osoby chętne do wzięcia udziału w tym wyjeździe modlitewnym o zapisywanie się u p. kościelnego w zakrystii lub telefonicznie 665232509. Koszt wyjazdu przy pełnej obsadzie autokaru – 45 zł.

Zapraszamy do udziału w pielgrzymce „Radia Maryja” do Lichenia  i Częstochowy w dniach 7-8 lipca organizowanej przez nasze biuro. Zapisy w zakrystii lub u P. Heleny Niczyporuk.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Kazimiera Sadowska, śp. Janina Mazur, śp. Marianna Telus i śp. Roman Urbanowicz .  „Wieczny odpoczynek….”