Ogłoszenia parafialne 27 maja 2018r.

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY  –  27 maja 2018r.

SŁOWO BOŻE z Ewangelii świętego Mateusza (28, 16-20):

„Jedenastu uczniów udało się do Galilei, na górę, tam gdzie Jezus im polecił. A gdy Go ujrzeli, oddali Mu pokłon. Niektórzy jednak wątpili. Wtedy Jezus podszedł do nich i przemówił tymi słowami:

«Dana Mi jest wszelka władza w niebie i na ziemi. Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Uczcie je zachowywać wszystko, co wam przykazałem. A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata».”

OGŁOSZENIA:

Dziś Uroczystość Trójcy Św. uwielbiamy Boga w Trzech Osobach Boskich: Boga Ojca, Syna Bożego i Ducha Świętego.

Wczoraj 130 dzieci przystąpiło do I Komunii Św. Trwa Biały Tydzień w naszej parafii w katedrze św. Wojciecha: w poniedziałek 28 maja o g. 16.30 – poświęcenie książeczek do nabożeństwa, we wtorek 29 maja o g. 16.30 – poświęcenie różańców, w środę 30 maja o g. 16.30 – poświęcenie medalików i wszystkich pamiątek religijnych, w czwartek 31 maja o g. 10.00 – „Boże Ciało”, w piątek 1 czerwca o g. 16.30 – wręczenie pamiątek.

Ks. Cezary zaprasza wszystkich parafian na Uroczystą Mszę świętą z okazji III rocznicy jego święceń kapłańskich. Msza będzie odprawiona jutro (poniedziałek, 28.05) w Katedrze o godzinie 18.00.

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa zwyczajowo zwana Świętem „Bożego Ciała” w czwartek 31 maja; porządek Mszy św.: 7.00 i 8.30 w kościele św. Andrzeja; 10.00 i 18.00 w katedrze św. Wojciecha. Po Mszy św. w katedrze o g. 10.00 udamy się w procesji do czterech ołtarzy i zakończymy w kościele św. Andrzeja. Wzdłuż trasy procesji należy przyozdobić domy. W oktawie Bożego Ciała zapraszamy do udziału w procesjach Eucharystycznych w ramach nabożeństwa czerwcowego.

Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa rozpoczynamy w piątek 1 czerwca o g. 17.30.

W tym tygodniu I piątek i I sobota m-ca czerwca. Odwiedziny chorych w piątek 1 czerwca ks. Władysław i ks. Proboszcz, w sobotę 2 czerwca ks. Cezary.

Apostolat „Margaretka” zaprasza na spotkanie wszystkich członków do parafii pw. św. Jerzego w Elblągu przy ul. Bema 10 w sobotę 9 czerwca na g. 10.00. Zapisy w zakrystii.

W piątek 25 maja br. weszło w życie rozporządzenie o ochronie danych osobowych (RODO) przepisy te dotyczą wszystkich podmiotów, które na terenie UE przechowują i przetwarzają dane osobowe, w tym także Kościołów.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.