Ogłoszenia parafialne 20 maja 2018r.

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO     20 maja 2018r.

Duch Święty jest przewodnikiem duszy; bez Niego nic nie można. Dusza z Duchem Świętym, jest jak winogrono, z którego wydobywa się smakowity likwor, kiedy się je ściśnie. Bez Ducha Świętego dusza jest jak kamień, z którego nic nie można wycisnąć.

(Św. Proboszcz z Ars)

SŁOWO BOŻE z Ewangelii świętego Jana (15, 26-27; 16, 12-15):

„Jezus powiedział do swoich uczniów:

«Gdy przyjdzie Paraklet, którego Ja wam poślę od Ojca, Duch Prawdy, który od Ojca pochodzi, On zaświadczy o Mnie. Ale wy też świadczycie, bo jesteście ze Mną od początku.

Jeszcze wiele mam wam do powiedzenia, ale teraz znieść nie możecie. Gdy zaś przyjdzie On, Duch Prawdy, doprowadzi was do całej prawdy. Bo nie będzie mówił od siebie, ale powie wszystko, cokolwiek usłyszy, i oznajmi wam rzeczy przyszłe. On Mnie otoczy chwałą, ponieważ z mojego weźmie i wam objawi. Wszystko, co ma Ojciec, jest moje. Dlatego powiedziałem, że z mojego weźmie i wam objawi».”

OGŁOSZENIA:

Dziś Uroczystością Zesłania Ducha Świętego kończymy okres wielkanocny. Jutro drugi dzień zielonych świąt – święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Za tydzień w niedzielę 27 maja Uroczystość Trójcy Św.

W czwartek przypada święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Tego dnia prosimy o modlitwę za wszystkich kapłanów, a także o powołania do kapłaństwa, szczególnie do naszego Seminarium w Elblągu.

W sobotę (26 maja) obchodzimy Dzień Matki. Abp Stanisław Wielgus powiedział kiedyś: „Matka – to najpiękniejsze słowo w językach świata. Matka – to słowo, które oznacza miłość, miłość prawdziwą, która nie zdradza, to słowo, które oznacza wierność, które oznacza wielką ofiarę, nawet do śmierci, dla dobra dziecka.” Dlatego wszystkim Mamom dziękujemy za ich miłość macierzyńską, troskę, trud i opiekę. Życzymy błogosławieństwa i pociechy z dzieci.

Uroczystość I Komunii św. w naszej parafii w sobotę 26 maja o g. 11.00 w Katedrze św. Wojciecha. I Spowiedź św. dla dzieci pierwszokomunijnych w piątek 25 maja o g. 16.00 w kościele św. Andrzeja.

Z okazji I komunii świętej w sobotę 26 maja nie czynna będzie Kancelaria parafialna.

Taca inwestycyjna w ubiegłą niedzielę wyniosła 4.200 zł. + dotychczasowe 12.100 zł. daje kwotę 16.300 zł. Bóg zapłać.

Nabożeństwa majowe codziennie o g. 17.30. Zapraszamy na nabożeństwa majowe rowerowe, wyjazd z pod kościoła św. Andrzeja:  Kołodzieje – 20 maja           g. 16.00 i Gonty – 27 maja g. 16.00.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności:  śp. Tadeusz Rezulak   i śp. Bronisława Hnatyszyn-Pawłowska.  „Wieczny odpoczynek….”

KOCHANI CZCICIELE MATKI BOŻEJ
Z radością przekazujemy Wam zaproszenie na rekolekcje w Bractwie NMPKKP na Jasnej Górze u stóp Maryi, które prowadzi charyzmatyczny kapłan Enrique Porcu przełożony wspólnoty Przymierze Miłosierdzia, który prowadził modlitwę podczas Wielkiej Pokuty w 2016 r. Zapisy na stronie www.avemaria.pl
więcej informacji kontakt
Maria-Emanuel tel. 792 277 720
Małgorzata po godz. 15:00 tel. 604 505 335
Pozdrawiamy w  Sercu Maryi Bractwo Najświętszej Maryi Panny Królowej Korony Polski !