Ogłoszenia parafialne 13 maja 2018r.

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO         13 maja 2018r.

SŁOWO BOŻE z Ewangelii świętego Marka (16, 15-20):

„Jezus, ukazawszy się Jedenastu, powiedział do nich:

«Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu! Kto uwierzy i przyjmie chrzest, będzie zbawiony; a kto nie uwierzy, będzie potępiony. Te zaś znaki towarzyszyć będą tym, którzy uwierzą: w imię moje złe duchy będą wyrzucać, nowymi językami mówić będą; węże brać będą do rąk, i jeśliby co zatrutego wypili, nie będzie im szkodzić. Na chorych ręce kłaść będą, a ci odzyskają zdrowie».

Po rozmowie z nimi Pan Jezus został wzięty do nieba i zasiadł po prawicy Boga. Oni zaś poszli i głosili Ewangelię wszędzie, a Pan współdziałał z nimi i potwierdzał naukę znakami, które jej towarzyszyły.”

 

OGŁOSZENIA:

Dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, za tydzień  w niedzielę 20 maja Uroczystość Zesłania Ducha Św. – tzw. Zielone Świątki. Z tej okazji zapraszamy wszystkich parafian do wspólnej modlitwy w ramach Czuwania wieczornego przed Zesłaniem, odbędzie się ono w sobotę 19 maja. Będziemy słuchali fragmentów Pisma Świętego i adorowali Najświętszy Sakrament. Czuwanie rozpocznie się o godzinie 19.00.

Pierwsze Nabożeństwo Fatimskie dziś po Mszy św. o g. 19.00 sprawowanej w Katedrze św. Wojciecha. W ramach tego nabożeństwa po różańcu fatimskim odmówimy Litanie Loretańską do Najśw. Maryi Panny. Dlatego też, nie będzie osobnego nabożeństwa majowego.

W poniedziałek wspominamy w liturgii św. Macieja Apostoła, a w środę św. Andrzeja Bobolę – patrona Polski i śp. ks. bp. Andrzeja Śliwińskiego – pierwszego Biskupa Diecezji Elbląskiej, zachęcamy do modlitwy za niego.

Wczoraj do Sakramentu Bierzmowania, którego udzielił Bp Jan Styrna przystąpiło 69 osób naszej młodzieży parafialnej. Gratulujemy. Rodzicom tej młodzieży dziękujemy za dar ołtarza w postaci nowego zestawu mikrofonów bezprzewodowych do Katedry.

Spotkanie w Kręgu Biblijnym we wtorek 15 maja o g. 19.00 w salce   w domu parafialnym.

Spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas we czwartek 17 maja o g. 19.00 w salce w domu parafialnym.

Spotkanie kandydatów do bierzmowania grupy I w niedzielę 20 maja po Mszy św. o g. 10.00 w katedrze św. Wojciecha.

Nabożeństwa majowe codziennie o g. 17.30, w tym tygodniu łączymy je z Nowenną do Ducha Świętego.  Zapraszamy na nabożeństwa majowe rowerowe, wyjazd z pod kościoła św. Andrzeja:Szramowo – 13 maja g. 16.00, Kołodzieje – 20 maja g. 16.00 i Gonty – 27 maja g. 16.00.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Barbara Wesołowska i śp. Grzegorz Czyż.  „Wieczny odpoczynek….”

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.