Ogłoszenia parafialne 29 kwietnia 2018r.

V NIEDZIELA WIELKANOCNA        29  kwietnia 2018r.

SŁOWO BOŻE z Ewangelii świętego Jana (15, 1-8):

„Jezus powiedział do swoich uczniów:

«Ja jestem prawdziwym krzewem winnym, a Ojciec mój jest tym, który go uprawia. Każdą latorośl, która nie przynosi we Mnie owocu, odcina, a każdą, która przynosi owoc, oczyszcza, aby przynosiła owoc obfitszy. Wy już jesteście czyści dzięki słowu, które wypowiedziałem do was. Trwajcie we Mnie, a Ja w was będę trwać. Podobnie jak latorośl nie może przynosić owocu sama z siebie – jeśli nie trwa w winnym krzewie – tak samo i wy, jeżeli we Mnie trwać nie będziecie.

Ja jestem krzewem winnym, wy – latoroślami. Kto trwa we Mnie, a Ja w nim, ten przynosi owoc obfity, ponieważ beze Mnie nic nie możecie uczynić. Ten, kto nie trwa we Mnie, zostanie wyrzucony jak winna latorośl i uschnie. Potem ją zbierają i wrzucają w ogień, i płonie. Jeżeli we Mnie trwać będziecie, a słowa moje w was, to proście, o cokolwiek chcecie, a to wam się spełni. Ojciec mój przez to dozna chwały, że owoc obfity przyniesiecie i staniecie się moimi uczniami».”

OGŁOSZENIA:

Od wtorku 1 maja rozpoczynamy nabożeństwa majowe z Litanią Loretańską ku czci Najśw. Maryi Panny, codziennie o g. 17.30. Zapraszamy na nabożeństwa majowe rowerowe, wyjazd z pod kościoła św. Andrzeja: Stankowo – 1 maja g. 16.00, Sypanica – 3 maja g. 15.00, Laskowice – 6 maja  g. 15.30. Szramowo – 13 maja, Kołodzieje – 20 maja i Gonty – 27 maja.

W tym tygodniu I czwartek, I piątek i I sobota m-ca maja. W I piątek od g. 9.00 ks. Władysław i ks. proboszcz odwiedzają swoich chorych podopiecznych, a ks. Cezary w I sobotę m-ca.

Po okresie zimowym powraca adoracja Najświętszego  Sakramentu w kościele św. Andrzeja w piątki po Mszy św. odprawianej o g. 15.00. Zapraszamy.

Uroczystość M.B. Królowej Polski, głównej patronki Rzeczypospolitej i Święto Uchwalenia Konstytucji w czwartek 3 maja. Porządek Mszy św.: 7.00 w św. Andrzeju, 13.00 i 18.00 w katedrze, a o g. 15.00 mały odpust w kaplicy M.B. K.P. w Sypanicy. Program dnia 3 maja jest następujący: o g. 12.00- uroczystość na cmentarzu pod Pomnikiem Pamięci Pomordowanych na Kresach Wschodnich Rzeczypospolitej, później przemarsz pod Pomnik Pamięci przy ul. Kwidzyńskiej, gdzie okolicznościowy odczyt rozpocznie się o g. 12.30, potem  przemarsz do katedry św. Wojciecha na Mszę św. o g. 13.00.

Co roku w dniu 4 maja w kalendarzu kościelnym wspominamy postać św. Floriana męczennika, pamiętajmy o Braci Strażackiej PSP i OSP RP o druhnach i druhach ratownikach, którzy mają go za opiekuna.Miejsko-Gminne obchody „Dnia Strażaka”   organizowane są 5 maja przez OSP Obrzynowo, które w tym roku świętuje Jubileusz 70-rocznicy powstania jednostki.

Informacja o dyspensie Ks. Biskupa Elbląskiego udzielonej z racji tzw. długiego weekendu: Obowiązujące prawo Kościoła określa piątek jako dzień pokuty. W Polsce obowiązuje katolików w piątki wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych [kan. 1251 KPK]. W trosce o spokój sumienia udzielam katolikom diecezji elbląskiej i przebywającym w jej granicach, dyspensy od obowiązującego prawa w piątek, dnia 4 maja 2018 roku. Równocześnie proszę: o modlitwę i jałmużnę, to jest wsparcie biednych i znajdujących się w potrzebie.     +Jacek Jezierski – biskup elbląski

W minionym tygodniu odszedł do wieczności: śp. Marian Grabowiecki „Wieczny odpoczynek….”

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii, Ogłoszenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.