Ogłoszenia parafialne 25 marca 2018r.

Znajdujemy się w momencie kulminacyjnym. Wszystkie drogi doprowadziły nas do Jerozolimy. Wszystkie proroctwa zapowiadające przyjście Mesjasza wypełniają się na naszych oczach.

Poznajemy dzisiaj historię męki i śmierci Pana Jezusa. Najważniejsze momenty to: zdrada ucznia, niesprawiedliwy sąd, wyszydzenie, znieważenie, ukrzyżowanie, śmierć. Trudno sobie wyobrazić bardziej tragiczną sytuację. Wierność w głoszeniu Słowa Bożego sprowadza cierpienie, poniżenie, niesprawiedliwość.

Tylko najlepszy z najlepszych nie oprze się, nie cofnie, nie zasłoni twarzy przed zniewagami i opluciem. Tylko najtwardszy nieczuły jest na obelgi, zachowa kamienną twarz, wstydu nie dozna. Tylko najbardziej odważny nie skorzysta ze sposobności, aby postawić się na równi z Bogiem, by ratować siebie. Tylko naprawdę kochający potrafi ogołocić samego siebie, przyjąć postać sługi, uniżyć się i stać posłusznym aż do śmierci.

Taki jest nasz Pan. Gotowy na wszystko!

WIELKI TYDZIEŃ

Wielki Wtorek

Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta (Warszawska, Kwidzyńska, Kraszewskiego, Rynek, Prusa i Długa-okolice kościółka polskiego) rozpocznie się w Wielki Wtorek (27 marca) po Mszy św. wieczornej ok. g.18.30 odprawionej w kościele św. Andrzeja.

Nabożeństwa Triduum Paschalnego

Wielki Czwartek (29 marca),  Wielki Piątek (30 marca) i Wielka Sobota (31 marca) w Katedrze rozpoczną się o g. 19.00.

Zachęcamy do adoracji (Wielki Piątek i Wielką Sobotę) przy Ciemnicy i przy Grobie Pańskim. Zapraszamy Wspólnoty naszej parafii do aktywnego uczestnictwa w adoracji Najświętszego Sakramentu. Porządek czuwań dla Wspólnot jest umieszczony na stronie parafii oraz wywieszony w przedsionku kościoła Św. Andrzeja.  W Wielki Piątek po Liturgii będzie sprawowany sakrament spowiedzi. W Wielką Sobotę przynosimy do kościoła świece.

Święcenie pokarmów w Wielką Sobotę 31 marca w mieście w Katedrze co pół godziny począwszy od g. 9.00 do 12.30, w kościele św. Andrzeja co pół godziny od g. 13.30 do 15.00. Jeżeli chodzi o wioski to proszę zgłosić, żeby nie było nieporozumień jak w ubiegłym roku.

Rezurekcja w niedzielę 01 kwietnia o g. 6.00. W tym dniu nie ma Mszy św. o g. 7.00, następna dopiero o g. 8.30. W II Dzień Świąt 02 kwietnia rozkład Mszy św. jak w niedzielę, wysłuchamy listu z okazji 100 rocznicy powstania KUL i taca przeznaczona na potrzeby tej uczelni.

Dziękuję wszystkim wykonawcom śpiewanej Drogi Krzyżowej pt. „Ślad losu” wykonanej na zakończenie naszych wielkopostnych rekolekcji; dziękuję Akcji Katolickiej za przeprowadzenie Nocnej Drogi Krzyżowej, która odbyła się w piątek z 23/24 marca.

Próba dla rodziców i chrzestnych przed chrztem, który odbędzie się w święta w Wielką Środę (28 marca) po wieczornej Mszy św. ok. g. 18.45 odprawianej w kościele św. Andrzeja.

Wszystkich chętnych do tego aby przeczytać Czytanie w Wigilię Paschalną, zapraszamy do zakrystii w celu ustalenia szczegółów.

Do realizacji Grobu Pańskiego potrzebne są zdjęcia rodzinne.

KANCELARIA PARAFIALNA CZYNNA: poniedziałki i środy od 15.00 do 17.00 i w soboty od 9.00 do 12.00.

TEL: 55 221 86 46;KOM: 725 125 544

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.