Ogłoszenia parafialne 4 marca 2018r.

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

SŁOWO BOŻE z Ewangelii świętego Jana (2, 13-25):

„Zbliżała się pora Paschy żydowskiej i Jezus przybył do Jerozolimy. W świątyni zastał siedzących za stołami bankierów oraz tych, którzy sprzedawali woły, baranki i gołębie. Wówczas, sporządziwszy sobie bicz ze sznurów, powypędzał wszystkich ze świątyni, także baranki i woły, porozrzucał monety bankierów, a stoły powywracał. Do tych zaś, którzy sprzedawali gołębie, rzekł: «Zabierzcie to stąd i z domu mego Ojca nie róbcie targowiska!» Uczniowie Jego przypomnieli sobie, że napisano: «Gorliwość o dom Twój pochłonie Mnie».

W odpowiedzi zaś na to Żydzi rzekli do Niego: «Jakim znakiem wykażesz się wobec nas, skoro takie rzeczy czynisz?» Jezus dał im taką odpowiedź: «Zburzcie tę świątynię, a Ja w trzy dni wzniosę ją na nowo».

Powiedzieli do Niego Żydzi: «Czterdzieści sześć lat budowano tę świątynię, a Ty ją wzniesiesz w przeciągu trzech dni?»

On zaś mówił o świątyni swego ciała. Gdy zmartwychwstał, przypomnieli sobie uczniowie Jego, że to powiedział, i uwierzyli Pismu i słowu, które wyrzekł Jezus.

Kiedy zaś przebywał w Jerozolimie w czasie Paschy, w dniu świątecznym, wielu uwierzyło w Jego imię, widząc znaki, które czynił. Jezus natomiast nie zawierzał im samego siebie, bo wszystkich znał i nie potrzebował niczyjego świadectwa o człowieku. Sam bowiem wiedział, co jest w człowieku.”

OGŁOSZENIA:

Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych: w piątki – Droga Krzyżowa: dla dzieci o godz. 16.30, dla dorosłych o godz. 17.30; Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17.30.

W najbliższy czwartek 8 marca – obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kobiet. Wszystkim Paniom życzymy błogosławieństwa Bożego, radości i pokoju serca!

Rycerze Kolumba, którzy przygotowują dekoracje Katedry na święta Zmartwychwstania Chrystusa zwracają się do wszystkich parafian z prośbą o przyniesienie i ofiarowanie im zdjęć swojej rodziny. Posłużą one jak tło Grobu Pańskiego w Wielką Sobotę i przez okres Wielkanocy. Zdjęcia można przynosić do zakrystii.

PLAN REKOLEKCJI WIELKOPOSTNYCH –

18 – 21 MARCA

Niedziela 18 marca bez zmian: 7.00, 8.30, 13.00 i 18.00 – kościół św. Andrzeja, 10.00 i 11.30 – Katedra, 15.00 – kaplica szpitalna i kaplica w Sypanicy.

Poza Mszą św. o 11.30 z nauką dla dzieci, pozostałe Msze św. z nauką dla dorosłych.

Poniedziałek, wtorek i środa 19, 20 i 21 marca: 7.00, 8.00, 9.15, 10.30 i 12.00 – kościół św. Andrzeja, 18.00 –  Katedra.

Msze św. z nauką dla dorosłych: 7.00, 12.00 i 18.00.

Msze św. z nauką dla dzieci kl. I-IV szk. podst. o 9.15, kl. V-VII szk. podst. i kl. II i III gimnazjum o 10.30.

Msze św. dla młodzieży ponadgimnazjalnej o 8.00.

Sakrament pokuty i pojednania w poniedziałek, wtorek i środę rozpocznie się przed każdą Mszą św. i będzie trwał do ostatniego penitenta.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Nikodem Waszewicz,   śp. Antonina Baran i śp. Sławomir Stasiak.   .„Wieczny odpoczynek….”

Ten wpis został opublikowany w kategorii Intencje. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.