Ogłoszenia parafialne 25 lutego 2018r.

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

SŁOWO BOŻE z Ewangelii świętego Marka (9, 2-10):

„ Jezus wziął z sobą Piotra, Jakuba i Jana i zaprowadził ich samych osobno na górę wysoką. Tam się przemienił wobec nich. Jego odzienie stało się lśniąco białe, tak jak żaden na ziemi folusznik wybielić nie zdoła. I ukazał się im Eliasz z Mojżeszem, którzy rozmawiali z Jezusem.

Wtedy Piotr rzekł do Jezusa: «Rabbi, dobrze, że tu jesteśmy; postawimy trzy namioty: jeden dla Ciebie, jeden dla Mojżesza i jeden dla Eliasza». Nie wiedział bowiem, co powiedzieć, tak byli przestraszeni.

I zjawił się obłok, osłaniający ich, a z obłoku odezwał się głos: «To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie!» I zaraz potem, gdy się rozejrzeli, nikogo już nie widzieli przy sobie, tylko samego Jezusa.

A gdy schodzili z góry, przykazał im, aby nikomu nie rozpowiadali o tym, co widzieli, zanim Syn Człowieczy nie powstanie z martwych. Zachowali to polecenie, rozprawiając tylko między sobą, co znaczy „powstać z martwych”.

OGŁOSZENIA:

Trwa Wielki Post. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych: w piątki – Droga Krzyżowa: dla dzieci o godz. 16.30, dla dorosłych o godz. 17.30; Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17.30.

Członkowie Akcji Katolickiej spotykają się w środę (28.02) o godzinie 19.00 w sali parafialnej. Serdecznie zapraszają wszystkich zainteresowanych.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca.  Z tej okazji czwartkowa Msza wieczorna ku czci św. Józefa odbędzie się w Kościele św. Andrzeja. Po Mszy spotkanie mają Rycerze Kolumba – którzy zapraszają w swoje szeregi wszystkich mężczyzn chcących wziąć udział w przygotowaniu naszej Katedry na Triduum Paschalne i święta Zmartwychwstania.

W tym tygodniu przypada również pierwszy piątek miesiąca.     Ks. Proboszcz i ks. Władysław odwiedzą swoich podopiecznych w piątek od godz. 9.00. Ks. Cezary w sobotę również od godz. 9.00

Spotkanie I grupy przygotowujących się do sakramentu Bierzmowania w Niedzielę 04.03.2018 po Mszy świętej o  godzinie 10.00 w Katedrze.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Barbara Baranow i śp. Jerzy Dymek.„Wieczny odpoczynek….”

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.