Ogłoszenia parafialne 19.11.2017r.

OGŁOSZENIA:

Dziś obchodzimy ustanowione przez Papieża Franciszka: Światowy Dzień Ubogich i Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych jak  słyszeliśmy w liście Bp-a Elbląskiego.

Parafialny Zespół Caritas informuje, że dziś zbiórka do puszek na pomoc  rodzinie z ul. Patyry, która ucierpiała z powodu pożaru domu. W skarbonkach przy świecznikach wotywnych uzbierało się łącznie 805, 30 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary na cele charytatywne naszej parafii. Od przyszłej niedzieli tj. 26 listopada będą rozprowadzane jak co roku świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

Parafialny Oddział Akcji Katolickiej zaprasza na inscenizacje    słowno-muzyczną pt. „Drogami św. Jana Pawła II”, która odbędzie się za tydzień w niedzielę 26 listopada o g. 19.00 w katedrze św. Wojciecha. Program został przygotowany przez ks. Rafała Giedrojc.

Uroczystością Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata w przyszłą niedzielę 26 listopada kończymy Rok Kościelny. Nieuchronnie zbliżamy się do Adwentu.

Zbiórka dla rodziców młodszych ministrantów za tydzień w niedzielę po Mszy św. o g. 11.30.

Biuro „Radia Maryja” organizuje wyjazd na uroczystość 26 rocznicy powstania „Radia Maryja”; wyjazd w sobotę 2 grudnia o g. 8.00. Koszt 30 zł. Zapisy na tel. kom. 511 024 731 lub w zakrystii po Mszy św.

Kancelaria Parafialna nieczynna w sobotę 25 listopada br. Przepraszamy.

W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Henryka Chrzanowska, śp. Walentyna Mosiejczyk, śp. Gabriela Jarosińska i śp. Teresa Wierzbicka . Wieczny odpoczynek….

KANCELARIA PARAFIALNA CZYNNA w poniedziałki od 15.00 do 17.00, środy od 15.00 do 17.00  i soboty od 9 do 12.

TEL: 55 221 86 46;   KOM: 725 125 544